5 najbardziej przyszłościowych zawodów w Gdańsku
 • 5 najbardziej przyszłościowych zawodów w Gdańsku i Polsce Północnej

   

  W ostatnich latach Pomorze przeszło ogromną transformację i doświadczyło niebywałego wzrostu gospodarczego. Dzięki zagranicznym inwestycjom ten region Polski szybko stał się atrakcyjnym miejscem dla osób szukających pracy. Szczególnie Gdańsk, z prężnie rozwijającym się rynkiem pracy, przyciąga lokalnych kandydatów oraz wykwalifikowanych ekspertów spoza Pomorza. Którzy eksperci będą mogli cieszyć się wyjątkowym zainteresowaniem pracodawców? Sprawdź listę 5 najbardziej przyszłościowych zawodów w Gdańsku i Polsce Północnej. 

  Dowiedz się ile zarabia się w Gdańsku i Polsce Półnoncnej. 

  Jakich kompetencji szukają pracodawcy z Gdańska i okolic?

  Gdański rynek pracy kwitnie pomimo globalnego kryzysu; stopa bezrobocia osiągnęła w styczniu poziom 4,9%. Osoby z doświadczeniem w księgowości, analityce są bardzo poszukiwane przez firmy w całym Trójmieście. Dodatkowo istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników IT oraz tych specjalizujących się w produkcji przemysłowej lub zarządzaniu łańcuchem dostaw – co pokazuje, że to dynamiczne miasto wciąż ma wiele do zaoferowania. 

  Gospodarka Gdańska rozwija się dzięki wzrostowi liczby firm IT oraz nowym inwestycjom z sektora BPO/SSC. W najbliższych latach możemy spodziewać się kolejnych inwestycji – do 2024 roku mają ruszyć projekty związane z zieloną energią, rozwojem farm wiatrowych oraz rozbudową przemysłu stoczniowego i morskiego. Co ciekawe, motorem tych zmian nie są tym razem wyłącznie duże podmioty, równie istotną rolę w rozwoju gospodarczym Gdańska odgrywają średnie firmy oraz startupy. 

  Gdańscy pracodawcy poszukują idealnych kandydatów, którzy posiadają nie tylko wiedzę specjalistyczną, ale także umiejętności miękkie, takie jak elastyczność, zdolność do zarządzania zespołem i kreatywne rozwiązywanie problemów. Oprócz angielskiego, który jest standardem na rynku pracy w Polsce, rośnie zapotrzebowanie na osoby z biegłą znajomością niemieckiego. 

  5 najbardziej przyszłościowych zawodów w Gdańsku i Polsce Północnej w 2023 według ekspertów Devire

  Osiągnięcie sukcesu na gdańskim rynku pracy nie polega tylko na posiadaniu kwalifikacji; kandydat musi być na bieżąco z aktualnymi trendami, inwestować w rozwój osobisty i być zdolnym do szybkiej adaptacji. Szukasz idealnej kariery w Gdańsku? Sprawdź naszą listę najbardziej przyszłościowych zawodów w Gdańsku w 2023 roku. 

  1. Samodzielny księgowy ze znajomością MSR

  Samodzielny księgowy to wysoko wykwalifikowany profesjonalista, który pełni ważną rolę w dziale finansowym i rachunkowym każdej organizacji. Stanowisko to polega na realizacji różnych zadań, takich jak samodzielna analiza bieżących danych finansowych, weryfikacja zapisów na kontach księgowych, ewidencja kosztów oraz współpraca z podmiotami zewnętrznymi. W Gdańsku szczególni Ci eksperci, którzy znają międzynarodowe standardy rachunkowości (MSR) będą cieszyć się dużym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów. Zarobki Samodzielnego Księgowego w Gdańsku oscylują między 9 000 a 12 000 zł brutto.   

  2. Analityk Finansowy

  Analityk Finansowy odgrywa integralną rolę w opracowywaniu budżetu organizacji i zapewnieniu jego solidnego wykonania. Tworząc strategie, przewiduje potencjalne problemy, a także generuje raporty, które zapewniają kluczowy wgląd w kondycję fiskalną firmy. Zarobki Analityka Finansowego w Gdańsku wynoszą między 7 000 a 12 000 zł brutto.    

  3. Specjalista ds. Zakupów

  Specjaliści ds. Zakupów odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania firmy. Są odpowiedzialni za znacznie więcej niż tylko zamawianie towarów i finalizowanie zakupów – sprytnie organizują zaopatrzenie firmy, wybierają dostawców, negocjują umowy, podpisują kontrakty. Skuteczne przeprowadzenie tego wielozadaniowego przedsięwzięcia wymaga nie tylko szerokiego doświadczenia, ale także umiejętnej koordynacji wielu działań. Praca na stanowisku Specjalisty ds. Zakupów w Gdańsku daje atrakcyjne możliwości zarobkowe, z wynagrodzeniem od 8 000 do 12 000 zł brutto.   

  4. HR Business Partner

  HR Business Partner zapewnia sprawne i efektywne funkcjonowanie organizacji. Wykorzystując specjalistyczne umiejętności, wiedzę i zrozumienie celów firmy, osoba ta odpowiada za dbanie o kwestie strategiczne i kulturę organizacyjną, talent management, zarządzanie konfliktami czy pomoc w realizacji procesów z obszaru employer brandingu. HR Business Partner w Gdańsku ma możliwość uzyskania wynagrodzenia w wysokości od 11 000 do 16 000 PLN brutto.   

  5. Inżynier Danych

  Inżynierowie danych są odpowiedzialni za budowę systemów, które udostępniają i strukturyzują dane, umożliwiając ich wykorzystanie przez inne działy. Ich zadaniem może być również wizualizacja dużych ilości informacji, jednak nie zawsze jest to wymóg konieczny. Zarobki Inżyniera Danych w Gdańsku wynoszą między 10 000 – 26 000 zł brutto.   

  Rozwijająca się technologia sprawia, że rynek pracy wkracza na nieznane terytoria – nie zostań w tyle! Dowiedz się, co czeka Cię w przyszłości dzięki raportowi płacowemu Devire. Odkryj nowe ścieżki kariery i lukratywne stanowiska. Sprawdź raport płacowy Devire.  

  Szukasz sprawdzonej firmy rekrutacyjnej? Sprawdź rozwiązania rekrutacyjne i outsourcingowe Devire.

  Szukasz pracy? Sprawdź aktualne oferty pracy

  O autorze “5 najbardziej przyszłościowych zawodów w Gdańsku i Polsce Północnej”

  Marcin Ostrowski, Branch Manager Devire w Gdańsku jest doświadczonym menedżerem z ponad 15-letnim doświadczeniem w kierowaniu zespołami i wdrażaniu procedur kadrowych. W Devire jest odpowiedzialny za budowanie relacji, monitorowanie i poprawianie efektywności zespołu.