Rynek pracy IT 2023 - Sprawdź najnowszy raport Devire!
 • Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników? – Sprawdź najnowszy raport Devire

   

  Najnowszy raport agencji rekrutacyjnej Devire “Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?” już jest dostępny! Celem tegorocznej edycji była analiza, nie tylko zmieniających się oczekiwań ekspertów, ale także to, jak skuteczne są działania pracowników HR. W badaniu wzięło udział blisko 544 ekspertów, z których większość (86%) ma wieloletnie doświadczenie i (45%) zajmuje kierownicze stanowiska. Jakie trendy będą dominować w branży IT w przyszłym roku? Czy oczekiwania pracowników IT zmieniany się przez ostatnie 12 miesięcy? Sprawdź darmowy raport Devire! 

  Wyzwania branży IT w 2023 ​

  Czy w 2023 roku pracodawcy z branży IT będą musieli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami? To pytanie zadaje sobie coraz więcej zarówno zatrudnionych, jak i firm. Jeszcze w czerwcu 2022 roku pracodawcy zwracali uwagę na rosnące oczekiwania pracowników. Wtedy nikogo nie dziwił fakt, że doświadczeni eksperci IT domagali się jeszcze wyższych stawek spowodowanych rosnącymi kosztami życia, a przedsiębiorcy byli gotów sprostać wymaganiom otoczenia. Natomiast ku zaskoczeniu wszystkich, w trzecim kwartale 2022 roku, sytuacja pracowników i pracodawców nieco się zmieniła. Dziś rosnące oczekiwania osób zatrudnionych w IT skupiają się na kilku istotnych aspektach: 

  • Wyższe wynagrodzenia i mniej godzin,   
  • Praca z domu, wypłata w euro,   
  • Powrót do biura tylko na własnych zasadach,   
  • Potrzeba stabilności i uczestniczenia.   

  Eksperci HR muszą przygotować się na dynamiczne zmiany na rynku pracy, gdzie kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zwinność i gotowość do mierzenia się z wyzwaniami. Jak to zrobić? Sprawdź najnowszy raport Devire.

  Rynek pracy IT 2023

  Eksperci o obecnych i przyszłych trendach

  W świecie pełnym niepewności kluczem do sukcesu jest poszukiwanie nowych, kreatywnych rozwiązań dla pracowników HR. Dlatego pracodawcy będą coraz częściej poszukiwać pracowników HR, którzy chcą zdobywać nową wiedzę i są otwarci na to, co, nieznane. W obliczu zmian właśnie te umiejętności staną się na rynku pracy IT nową kartą przetargową. 

  W przyszłym roku pracownik w IT dalej przeważnie nie będzie aktywnie szukał pracy, bo nie będzie musiał. Rozważy bardzo lukratywne oferty, a kwestie pracy zdalnej i elastycznego czasu pracy będzie traktował jako nowy standard, a nie benefit. Bardziej niż wcześniej, przy decyzji o zmianie pracy czy pozostaniu w obecnej, kierował się będzie atmosferą i relacjami w zespole. 

  Raport “Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?” to lektura obowiązkowa dla ekspertów HR, którzy chcą być na bieżąco z trendami oraz rozglądają się za innowacyjnymi rozwiązaniami HR. W raporcie najbardziej utalentowani eksperci HR z branży IT analizują obecne potrzeby pracowników i dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co działa w ich organizacjach i jakie działania sprawdzą się w 2023 roku. Dowiedź się, o jakich rozwiązaniach mowa.