Recruitment Process Outsourcing | Devire dostawca RPO

Recruitment Process Outsourcing z Devire — RPO w rękach ekspertów

Firmy za wszelką cenę chcą zminimalizować zwiększające się wydatki i jednocześnie pozyskać najlepszych specjalistów. Znalezienie odpowiednich kandydatów w ściśle określonym czasie często okazuje się jednak prawdziwym wyzwaniem. Rozwiązaniem może być Recruitment Process Outsourcing.

Twoja firma zmaga się z brakiem zasobów na zatrudnienie najlepszych pracowników? A może nie ma w jej strukturach zespołu HR, który byłby w stanie zająć się tym procesem? Poznaj zalety RPO.

Rozwiązaniem jest RPO z firmą rekrutacyjną Devire, czyli Recruitment Process Outsourcing, który w znaczący sposób optymalizuje i usprawnia proces rekrutacji.
 

Korzyści płynące z Recruitment Process Outsourcing

Recruitment Process Outsourcing (RPO) widocznie wpływa na obniżenie nakładów inwestycyjnych, jednocześnie przyspieszając pozyskiwanie kluczowych specjalistów:  

 • Obniża koszty rekrutacji nawet o 70%, 
 • Skraca do 30% czas realizacji projektów rekrutacyjnych 
 • Zwiększa elastyczność rekrutacji i prowadzi do ulepszenia prognozowania oraz dynamicznego reagowania na zmieniające się potrzeby zatrudnienia, 
 • Podnosi jakość i wydajność procesów rekrutacyjnych, co przekłada się na długotrwałość zatrudniania i zmniejszenie rotacji,  
 • Poprawia skuteczność i jakość działań rekrutacyjnych, umożliwiając pozyskania najbardziej wykwalifikowanej kadry. 

Na czym polega Recruitment Process Outsourcing?

Recruitment Process Outsourcing polega na przejęciu przez firmę rekrutacyjną części lub całości procesów rekrutacyjnych klienta. Firma rekrutacyjna realizuje projekt RPO pod marką klienta, poprzez dedykowany na wyłączność zespół oraz zapewniając potrzebne narzędzia. Wszystko według wcześniej ustalonych wskaźników KPI & SLA.

Rozwiązanie to sprawdza się w każdej branży, zmagającej się ze zwiększonymi lub nagłymi potrzebami rekrutacyjnymi. Z usług RPO skorzystają między innymi firmy, które rozszerzają swoją działalność, rozbudowują czy przenoszą istniejące procesy, lub wchodzą na nowy rynek i budują swoje struktury od podstaw. 

Recruitment Process Outsourcing w Devire — co oferujemy?

W Devire rozwiązania Recruitment Process Outsourcing realizujemy w zwinny sposób, mając na uwadze dynamiczne środowisko biznesowe naszych klientów. Rozwiązania RPO dla każdego z klientów usługą szytą na miarę. Dopasowujemy do zmieniających się potrzeb, zgodne z wyznaczonymi założeniami realizacji współpracy. Naszym partnerom zapewniamy dostęp do wiedzy branżowej oraz wszelkie niezbędne narzędzia.

Usługi RPO świadczymy w trzech bazowych modelach:

Full RPO

Kompleksowe rozwiązanie dla nowych graczy na rynku: budowa strategii, procesów, realizacja rekrutacji wraz z działaniami Employer Branding. 

Peak RPO

Odpowiada na okresowe wzmożone zapotrzebowanie organizacji na potrzeby rekrutacyjne. Agencja całkowicie lub częściowo przejmuje odpowiedzialność za całość procesów rekrutacyjnych u klienta, ponosi też pełną odpowiedzialność za zarządzanie ryzykiem, wprowadzanie zmian i realizację projektu w wyznaczonych ramach czasowych, bazując na założonych KPI & SLA. 

RPO Recruiter on Demand

Czasowe oddelegowanie rekrutera Devire do wewnętrznych struktur HR klienta w celu realizacji projektów rekrutacyjnych lub innych zadań z obszaru HR.

Proces współpracy z Devire przy projektach RPO

W Devire każdy projekt Recruitment Process Outsourcing jest realizowany przez dedykowanego Project Managera, który odpowiada nie tylko za jego wdrożenie, ale przede wszystkim za efektywną współpracę obydwu stron.

Implementacja projektu RPO w Devire składa się z następujących etapów: 

 1. Identyfikacja potrzeb klienta oraz analiza istniejącego modelu rekrutacji w organizacji.  
 2. Przygotowanie planu projektu i podział na kluczowe etapy. 
 3. Stworzenie dedykowanego zespołu Devire. 
 4. Realizacja projektu zgodnie z założonym harmonogramem i regularne monitorowanie (w cyklach tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych).
Wycena każdego projektu RPO jest indywidualnie przygotowywana i omawiana z naszymi klientami. Pozwala to na wzajemne zrozumienie potrzeb oraz wyzwań. Recruitment Process Outsourcing jest szczególnie pomocny przy realizacji rekrutacyjnych na dużą skalę.

Dlaczego warto wybrać Devire?

Devire to agencja zatrudnienia oraz doradztwa personalnego, w której nasz doświadczony zespół ekspertów dostarcza niestandardowe rozwiązania outsourcingowe. Wyróżnia nas:  

 • Zwinność: Potrafimy dostosowywać się do zmieniających się okoliczności oraz na bieżąco reagować i tworzyć nowe rozwiązania.  
 • Specjalizacja: W projektach RPO biorą udział wykwalifikowani eksperci Devire, posiadający niezbędną wiedzę i kompetencje.  
 • Skalowalność: Dostosowujemy usługi do ściśle określonych potrzeb klientów, co pozwala zwiększyć ROI nawet do 40%.  
 • Szybkość: Dzięki doświadczonemu zespołowi oraz współpracy z Center of Excellence jesteśmy w stanie rozpocząć realizację projektu RPO w bardzo wymagających ramach czasowych. 

Recruitment Process Outsourcing w Devire w praktyce

Sprawdź, jakie projekty RPO zrealizowaliśmy dla naszych klientów:

Projekt Full RPO

Klient: międzynarodowa firma otwierająca nowe centrum kompetencyjne w Warszawie  

Cel: rekrutacja 250 osób na pełen etat do działów finansów, logistyki, zakupów, IT, audytu i podatków 

Wyzwania: nieznana marka pracodawcy w Polsce i na innych rynkach europejskich, brak wiedzy klienta o lokalnej specyfice rynku, wysokie wymagania techniczne stawiane zatrudnionym kandydatom, skrócenie czasu realizacji projektu o 6 miesięcy 

Zakładany czas realizacji: 18 miesięcy 

Zespół Devire: 6 specjalistów, prowadzonych przez doświadczonego Project Managera  

Efekt: rekrutacja 100% pracowników w czasie 12 miesięcy (przy 0% poziomie rotacji), implementacja wewnętrznego systemu rekrutacyjnego ATS oraz wdrożenie działań z zakresu Employer Branding 

Projekt Peak RPO

Klient: firma z sektora e-commerce 

Cel: rozbudowa struktur i wzmocnienie wewnętrznego działu IT poprzez rekrutację 24 osób na pełen etat (obszar IT, Digital i Marketing) 

Wyzwania: skrócenie planowanego czasu realizacji projektu przez klienta ze względu na sytuację gospodarczą; szeroki zakres prowadzonych projektów; korzystanie przez klienta z niszowych narzędzi technologicznych, co znacząco ograniczało pulę dostępnych kandydatów 

Zakładany Czas realizacji: 6 miesięcy  
Zespół Devire: 2 rekruterów, wspieranych przez doświadczonego Project Managera  
Efekt: 125% zatrudnień w czasie 3 miesięcy 

Projekt RPO Recruiter on Demand

Klient: międzynarodowa korporacja z siedzibą w USA specjalizująca się w rozwiązaniach software’owych dla branży audio i wideo  

Cel: stabilizacja pozycji na rynku lokalnym międzynarodowej organizacji Talent Acquisition w ramach istniejących struktur klienta i budowa nowej struktury wewnątrz firmy (w obszarach: IT, sprzedaż, zakupy, finanse, administracja, HR) 

Wyzwania: nieznana marka pracodawcy w Polsce i na innych rynkach europejskich, brak wiedzy klienta o lokalnej specyfice rynku, wysokie wymagania techniczne stawiane zatrudnionym kandydatom, konieczność pełnej integracji z procesami klienta I istniejącymi systemami do obsługi procesów rekrutacyjnych oraz HR  

Czas realizacji: 8 miesięcy 

Zespół Devire: 3-5-osobowy zespół specjalistów ds. rekrutacji (jego wielkość zmieniała się w czasie realizacji projektu), który obsługiwał rekrutację w modelu end-2-end na kilkunastu rynkach europejskich i północnoamerykańskich 

Efekt: budowa wewnętrznego zespołu rekrutacyjnego, stworzenie bazy wiedzy o kandydatach, nowych rynkach i wynagrodzeniach, budowa działów: IT, finansów, Administracji 

FAQ — Najczęściej zadawane pytania dotyczące RPO:

Specyfiką działań RPO jest reprezentowanie klienta pod jego marką. W czasie realizacji projektu Devire korzysta m.in. z adresów e-mail zarejestrowanych w domenie klienta i jego brandingu na platformach społecznościowych. W wyjątkowych sytuacjach niektóre działania rekrutacyjne mogą być wsparte brandingiem Devire

Tak, zespół Devire pracuje w systemie ATS klienta i tam zarządza zleconą rekrutacją 

Administratorem danych osobowych kandydatów jest klient. Zachowuje on pełne prawo do przetwarzania danych osobowych oraz kontaktowania się z wybranymi kandydatami podczas przyszłych procesów rekrutacyjnych, nawet po zakończeniu współpracy z Devire 

Zwinne zarządzanie projektami RPO stanowi esencję sposobu naszej pracy. Jesteśmy w stanie dostosować wielkość naszego zespołu do rosnącej liczby wakatów w danym okresie. W sytuacji dużego zapotrzebowania na pozyskiwanie kandydatów lub rekrutacji na niszowe role istnieje również możliwość wsparcia naszych działań przez konsultantów z Center of Excellence, które działa w strukturach Devire. 

Zgodnie z danymi pochodzącymi z raportów sporządzonych po zakończeniu każdego projektu RPO, dwoma głównymi źródłami pozyskiwania kandydatów są: 

 • baza kandydatów Devire, 
 • direct search z wykorzystaniem mediów społecznościowych. 

Korzystamy również z portali branżowych, ogłoszeń, forów, targów kariery i wielu innych rozwiązań, ściśle dopasowanych do konkretnego projektu.  

Czas trwania projektu RPO to minimum 3 miesiące. 

Jako zespół RPO pracujemy nad pozyskaniem wykwalifikowanych kandydatów (tzw. white-collar) z niemal wszystkich branż. Do wiodących sektorów należą m.in. IT, SSC/BPO/GBS, Finanse, Bankowość, Retail & E-commerce, FMCG, Pharma, Automotive.

Wielkość zespołu wynosi od jednej nawet do kilkudziesięciu osób, w zależności od modelu współpracy i wolumenu rekrutacji. Liczba zaangażowanych specjalistów może się zwiększać lub zmniejszać w trakcie realizacji projektu, w zależności od aktualnych potrzeb.

Tak, nasze działania z zakresu RPO objęte pełną gwarancją w trakcie trwania projektu.

Nie ma możliwości, aby dany projekt RPO nie został zrealizowany. Pozostajemy w ścisłym kontakcie z naszymi klientami na każdym etapie jego realizacji, na bieżąco go omawiamy, co pozwala nam zminimalizować potencjalne zagrożenia i trudności. Jako Devire bierzemy też pełną odpowiedzialność za realizację projektu. 

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji w modelu Recruitment Process Outsourcing?

Powiedz kogo potrzebujesz, my zajmiemy się resztą.
Chcesz porozmawiać o skrojonych na miarę rozwiązaniach RPO firmy rekrutacyjnej Devire dla Twojej firmy?
Wypełnij i wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy szczegóły.
RPO
Nasze usługi
Nasze możliwości nie kończą się tutaj. Sprawdź inne rozwiązania, które mogą wesprzeć Twój biznes.