PRZEWODNIK 2023

Co to jest outsourcing w HR...

… i kiedy postawić na zatrudnienie zewnętrzne

Kompleksowy przewodnik
po outsourcingu pracowniczym w HR

Czy wiesz, że zatrudnienie zewnętrzne pomoże w odpowiedzi na te dwa pytania:

Co zrobić w przypadku wzmożonego zapotrzebowania na kompetencje przy wstrzymaniu nowego zatrudnienia (np. headcount freeze)?

Jak oddelegować drugorzędne procesy biznesowe i skupić się na swojej głównej działalności?

Wiele firm decyduje się na outsourcing, gdy wymaga tego sytuacja rynkowa. Jednak brak długotrwałych zobowiązań związanych z zatrudnieniem i elastyczne modele współpracy to kompleksowe rozwiązania, które coraz częściej wykorzystywane jest jako długofalowa strategia firm w Polsce i na świecie.

Szukasz informacji na temat outsourcingu w HR? Zastanawiasz się co to jest lub jak wykorzystać zatrudnienie zewnętrzne w Twojej firmie? Ten przewodnik zawiera wyczerpujące informacje od zdefiniowania przypadków przez korzyści po praktyczne wskazówki jak zacząć. Dowiesz się również w jaki sposób Twoja firma może wykorzystać outsourcing do zmniejszenia kosztów operacyjnych, a także szybszego dostarczania produktów lub usług przy ograniczeniu ryzyka biznesowego i uwolnieniu przepływu środków pieniężnych.

Outsourcing w HR | Przewodnik
Przewodnik po outsourcingu w HR
poradnik Devire “Co to jest outsourcing w HR”

W przewodniku “Co to jest Outsourcing w HR” znajdziesz odpowiedzi na pytania:

Dlaczego outsourcing sprawdza się nie tylko w IT?

Co to jest outsourcing pracowników i kiedy na niego postawić?

Jakie są główne zalety i koszty outsourcingu zatrudnienia zewnętrznego?

Czy outsourcing pracowników można potraktować jako strategiczne narzędzie wspierające rozwój biznesu oraz w jaki sposób przekonać do tego innych?

Poznaj praktyczne wskazówki i zobacz, w jaki sposób Twoja firma może wykorzystać outsourcing do zmniejszenia kosztów operacyjnych, a także szybszego dostarczania produktów lub usług przy ograniczeniu ryzyka biznesowego i uwolnieniu przepływu środków pieniężnych. Wdrażając to rozwiązanie, będziesz w stanie skoncentrować się na swoich głównych działaniach biznesowych.

Krótko o outsourcingu w HR

Outsourcing pracowniczy polega na zlecaniu zadań lub procesów firmom zewnętrznym, które specjalizują się w danej dziedzinie. Zwykle odbywa się to w celu uzyskania wsparcia i wysokiej jakości usług od ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie. Firma, która korzysta z outsourcingu, może skorzystać z niszowych kompetencji, które nie są potrzebne długoterminowo, bez ryzyka konieczności zatrudnienia na stałe personelu o specjalistycznych umiejętnościach. Poprzez outsourcing, firma może skupić się na swoich wewnętrznych procesach, a zewnętrzne zadania pozostawić ekspertom.

Dowiedz się więcej o modelach współpracy, a co najważniejsze, poznaj sytuacje, w których to może być rozwiązanie problemów kadrowych w Twojej organizacji.

Przewodnik po zatrudnieniu zewnętrznym

Modele zatrudnienia zewnętrznego w Devire

Praca tymczasowa

To elastyczny sposób zatrudnienia pracowników na okres do 18 miesięcy przez agencję. To idealne rozwiązanie na zastępstwo lub do wykonania określonych zadań w określonym czasie.

Outsourcing pracowniczy

To rozwiązanie, w ramach którego dostarczamy klientowi najlepiej dopasowanych specjalistów i jesteśmy ich bezpośrednim pracodawcą.

Outsourcing procesu

To kompleksowe przejęcie całego procesu biznesowego przez agencję. Sprawdzi się najczęściej w przypadku zadań nie będących główną działalnością firmy.

Chcesz porozmawiać o tym, czy to rozwiązanie dla Ciebie?

zdjęcie w tle

Kiedy warto postawić na outsourcing?

Outsourcing to okazja do oszczędności. Oczywiście. Jednak może być też szansą na dostęp do wiedzy specjalistycznej, której pozyskanie może być bardzo czasochłonne. A czas to...

Czy wiesz, że outsourcing z powodzeniem jest stosowany także jako długofalowa strategia? Z tego poradnika dowiesz się, kiedy warto postawić na outsourcing i jakie są z niego korzyści.

Pobierz, jeśli:

zapotrzebowanie na pracowników w Twojej firmie zmienia się sezonowo,

praca Twojej firmy często ma charakter projektowy,

często zmienia się wasza struktura budżetu,

Twoja organizacja szuka oszczędności i optymalizacji kosztów,

branża, w której działacie, przechodzi radykalne zmiany.

Jakie firmy korzystają z outsourcingu?

Z outsourcing pracowniczego korzystają małe, średnie i duże firmy z różnych branż. Szczególnie organizacje z branży e-commerce korzystają z outsourcingu, aby zminimalizować koszty logistyczne i obsługi klienta, podczas gdy przedsiębiorstwa z sektora usługowego korzystają z outsourcingu, aby znaleźć najlepszych specjalistów zewnętrznych do zapewnienia wysokiej jakości usług.

Wiele firm korzysta również z outsourcingu procesów biznesowych, takich jak administracja, recepcja czy księgowość, aby skoncentrować się na swoich podstawowych działaniach.

Dla kogo jest ten przewodnik?

ikonka
Dyrektorzy i managerowie HR
Rynek pracy IT 2023 | Stabilizacja
Kadra zarządzająca, w szczególności Dyrektorzy Operacyjni i Finansowi
ikonka
Eksperci w obszarze rekrutacji oraz doradztwa HR zwłaszcza Talent Acquisition managerowie czy partnerzy HR

Outsourcing w liczbach

miliarda dolarów wydały organizacje w Europie na outsourcing usług IT i biznesowych w 2021 roku
0
miliarda złotych to szacowana wartość polskiego rynku outsourcingu
0
małych firm outsourcuje przynajmniej jeden proces biznesowy
0 %

Dlaczego outsourcing się opłaca?

Outsourcing pozwala na uzyskanie niszowych kompetencji, ale też popularnych specjalizacji ekspertów, bez konieczności długotrwałego inwestowania w szkolenia i rozwój wewnętrznych pracowników. Pomaga on w uniknięciu wyzwań związanych z rekrutacją, obsługą administracyjną, kadr i płac. Zewnętrzny dostawca może zapewnić specjalistyczna infrastrukturę, narzędzia i sprzęt, oprogramowanie, licencje, wsparcie i technologie, które zwykle są kosztowne do pozyskania i utrzymania samodzielnie.

Outsourcing to także lepsze warunki umów leasingowych, benefitów i aktualne know-how rekrutacyjne na najwyższym poziomie. Wreszcie, outsourcing pozwala firmom zwolnić czas i zasoby, których potrzebują do wykonania najważniejszych zadań biznesowych, a tym samym umożliwia priorytetowe rozwijanie strategicznych projektów.

Outsourcing, jak każde inne rozwiązanie tego typu, ma zalety i wady. Najważniejsze zalety outsourcingu to obniżenie kosztów, usprawnienie wydajności i skuteczności przedsiębiorstwa, elastyczność usługi oraz dostęp do niszowych umiejętności specjalistów. Wady outsourcingu to ryzyko naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa oraz brak pełnej kontroli nad zlecanymi procesami, dlatego warto powierzyć to sprawdzonej agencji outsourcingowej.

Zarówno korzyści, jak i wady outsourcingu powinny być dokładnie rozpatrzone, zanim zdecydujesz się na outsourcing. Jakie aspekty wziąć pod uwagę? Jak zacząć współpracę z agencją outsourcingową?

Pobierz przewodnik firmy rekrutacyjnej Devire lub skontaktuj się z nami i wspólnie zobaczmy, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

zdjęcie w tle

Brzmi dobrze?

logo devire

Polityka prywatności

© Copyright Devire 2023 | Wszystkie prawa zastrzeżone