HR Consulting | Doradztwo personalne Devire

Devire HR Consulting i doradztwo personalne

21%. Tyle wynosi średni poziom rotacji pracowników w Polsce. Przekłada się to na utratę zysków, wzrost kosztów i obniżenie efektywności biznesowej.

Rekrutacja i utrzymanie najlepszych specjalistów wymaga ogromnych zasobów i umiejętności. Niestety większość organizacji nie posiada kompetencji, dzięki którym byłyby w stanie odpowiedzieć na te hiperdynamiczne zmiany zachodzące na rynku. Z pomocą mogą przyjść doświadczeni eksperci, ktorzy HR Consulting traktują nie tylko jako pomoc biznesową, ale i tworzenie lepszego rynku pracy.
 

Doradztwo personalne skrojone na miarę potrzeb Twojej firmy

Nie wiesz, w jaki sposób zwiększyć retencję w swojej firmie lub potrzebujesz aktualnych informacji rynkowych i wiedzy eksperckiej? Musisz szybko stworzyć nowy zespół, a nie posiadasz działu HR albo jest on za mały, by sprostać tym wyzwaniom?
Skorzystaj z usług doradztwa personalnego (HR consulting), skrojonych na miarę Twojej organizacji.

Devire HR Consulting - zalety dla Twojej firmy

Działania z doradztwa HR wiążą się z wieloma korzyściami, zarówno krótko-, jak i długoterminowymi:

Optymalizacja kosztów

Możesz znacząco obniżyć koszty, ponieważ rozwiązania doradztwa personalnego o wiele tańsze niż zatrudnienie i przeszkolenie dedykowanego zespołu HR wewnątrz organizacji 

Przewaga nad konkurencją

Otrzymujesz od razu dostęp do aktualnych informacji rynkowych, dzięki którym jesteś w stanie podejmować decyzje oparte na rzetelnych danych, niedostępnych dla Twojej konkurencji.

Wiedza ekspercka

Dzięki ekspertyzie i doświadczeniu konsultantów i managerów HR, Twoja firma zyskuje dostęp do szerokiego spektrum wiedzy i praktycznych porad, które znacząco podnoszą jakość funkcjonowania całej organizacji

Elastyczne i szyte na miarę działania

Działania konsultingowe dopasowane do konkretnych potrzeb Twojego biznesu przekładają się na precyzyjne rozwiązania optymalizacyjne, dzięki którym jesteś w stanie stworzyć zmotywowany i zaangażowany zespół. 

Czym jest Devire HR Consulting?

Devire HR Consulting to usługi i projekty doradcze, których celem jest wsparcie firm w efektywnej realizacji celów biznesowych, przy jak najpełniejszym wykorzystaniu potencjału ich zespołów.  

Usługi te mogą stanowić wsparcie dla działów Human Resources lub uzupełniać wybrane kompetencje personalne w przypadku braku rozbudowanych struktur HR. 

Doradztwo personalne HR to więc idealne rozwiązanie dla: 

 • zagranicznych inwestorów i firm, które dopiero wchodzą do Polski i potrzebują ekspertyzy rynkowej lub wsparcia zaufanego partnera w selekcji talentów,  
 • przedsiębiorstw, które nie posiadają działów HR lub są one zbyt małe, 
 • organizacji, które z uwagi na wysoką dynamikę pracy chcą outsourcować część swoich kompetencji, 
 • biznesów, które mierzą się z wysoką rotacją pracowników i/lub trudnościami w pozyskiwaniu talentów, 
 • zarządów firm, które są w trakcie zmian wewnątrzorganizacyjnych.  

Jakie rozwiązania z zakresu HR Consulting oferujemy w Devire?

W Devire świadczymy następujące usługi Human Resources Consulting:

1. Ekspertyzy rynkowe & doradztwo:  

 • Przeglądy wynagrodzeń oparte na holistycznych danych, pochodzących z trzech źródeł aktualnych oczekiwań finansowych kandydatów, wynagrodzeń oferowanych przez pracodawców oraz ekspertyz rynkowych konsultantów Devire. Przedstawiamy wyłącznie te dane, na których najbardziej zależy naszym klientom wysokość wynagrodzeń na konkretnych stanowiskach w poszczególnych regionach i branżach, najczęściej oferowane formy zatrudnienia, benefity pozapłacowe oraz informacje o systemach premiowych.

 • Market Mapping, czyli opracowania eksperckie dotyczące wskazanego przez klienta zakresu na przykład liczby potencjalnych kandydatów na określone stanowisko, źródeł ich pozyskania w planowanych rekrutacjach oraz stawianych przez nich oczekiwań. 

 • Opisy stanowisk: proces doradczy obejmujący analizę zakresów odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach oraz wywiady z Zarządem i/lub Kierownikami Działów oraz zespołem HR, których celem jest przygotowanie kompleksowych opisów stanowisk i zakresów zadań, niezbędnych do procesów rekrutacji oraz planowania ścieżek kariery.

2. Identyfikacja & selekcja kandydatów  

 • Assessment Center: wielowymiarowy proces oceny kompetencji kandydatów wewnętrznych lub zewnętrznych, przeprowadzony przez zespół doświadczonych Assessorów Devire.  

 • Development Center: proces badania potencjału i kompetencji osób zatrudnionych na kluczowych stanowiskach w danej organizacji.  

3. Offboarding:  

 • Outplacement: proces zarządzania pracownikami tracącymi zatrudnienie, który ma im pomóc znaleźć nową pracę. Działania te stanowią istotną część budowania marki pracodawcy.

 • Exit Interviews: zaprojektowanie i przeprowadzenie rozbudowanych wywiadów z pracownikami odchodzącymi z organizacji w celu zbadania powodów rezygnacji oraz zebrania feedbacku niezbędnego do dalszego rozwoju istniejących zespołów.  

Jakie modele rozliczeń stosujemy w Devire?

Ze względu na elastyczny charakter współpracy w ramach Human Resources Consulting, usługi te wyceniamy indywidualnie. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim oczekiwania i potrzeby klienta, jak również wyzwania, z którymi się mierzy. Najczęściej płatność jest podzielona na dwie lub trzy części, wynikające z etapów realizacji danego projektu.

Jak przebiega proces współpracy z Devire?

W Devire usługi doradztwa personalnego HR mogą być komplementarne do przeprowadzanych przez nas rekrutacji lub prowadzone całkowicie niezależnie.  

Działania dopasowujemy do specyficznych potrzeb i wymagań naszych klientów, opierając je na wiedzy eksperckiej oraz empirycznych badaniach i analizach branżowych. Dotyczy to również czasu realizacji każdego z projektów. 

Co nas wyróżnia?

Human Resources Consulting z agencją rekrutacyjną Devire to całkowicie poufny proces, który wymaga pełnego zaangażowania i ekspertyzy zewnętrznego partnera. Współpracując z firmą rekrutacyjną Devire, zyskujesz dostęp do specjalistycznej wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych konsultantów i managerów, wynikającego z tysięcy projektów HR w różnych branżach i sektorach.  

Publikujemy także przeglądy wynagrodzeń i raporty płacowe, w których dzielimy się wiedzą ekspercką na temat stawek w podziale na regiony, sektory i poziomy stanowisk.

Nasze działania opieramy nie tylko na ekspertyzie, ale również na aktualnych empirycznych danych. Mamy do nich dostęp dzięki wolumenowi rekrutacji, które od lat realizujemy w Devire.

Pozwala to dostarczać naszym partnerom w pełni elastyczne i skrojone na miarę usługi, dostosowane do ich potrzeb.

Z Devire uwolnisz pełen potencjał drzemiący w Twoim zespole i zyskasz potężnego sprzymierzeńca zaopatrzonego w niezbędną wiedzę, doświadczenie i pasję do budowania zespołów przyszłości.

Masz pytanie dotyczące usług Human Resources Consultingu Devire?
Znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Wypełnij poniższy formularz, a ekspert zespołu Devire skontaktuje się z Tobą. Możesz również zadzwonić pod numer X, aby uzyskać natychmiastową odpowiedź.
HR Consulting
Nasze usługi
Nasze możliwości nie kończą się tutaj. Sprawdź inne rozwiązania, które mogą wesprzeć Twój biznes.