HR Consulting | Doradztwo personalne Devire

Devire HR Consulting i doradztwo personalne

21%. Tyle wynosi średni poziom rotacji pracowników w Polsce. Przekłada się to na utratę zysków, wzrost kosztów i obniżenie efektywności biznesowej.

Rekrutacja i utrzymanie najlepszych specjalistów wymaga ogromnych zasobów i umiejętności. Niestety większość organizacji nie posiada kompetencji, dzięki którym byłyby w stanie odpowiedzieć na te hiperdynamiczne zmiany zachodzące na rynku. Z pomocą mogą przyjść doświadczeni eksperci, ktorzy HR Consulting traktują nie tylko jako pomoc biznesową, ale i tworzenie lepszego rynku pracy.
 

Doradztwo personalne skrojone na miarę potrzeb Twojej firmy

Nie wiesz, w jaki sposób zwiększyć retencję w swojej firmie lub potrzebujesz aktualnych informacji rynkowych i wiedzy eksperckiej? Musisz szybko stworzyć nowy zespół, a nie posiadasz działu HR albo jest on za mały, by sprostać tym wyzwaniom?
Skorzystaj z usług doradztwa personalnego (HR consulting), skrojonych na miarę Twojej organizacji.

Devire HR Consulting - zalety dla Twojej firmy

Działania z doradztwa HR wiążą się z wieloma korzyściami, zarówno krótko-, jak i długoterminowymi:

Optymalizacja kosztów

Możesz znacząco obniżyć koszty, ponieważ rozwiązania doradztwa personalnego o wiele tańsze niż zatrudnienie i przeszkolenie dedykowanego zespołu HR wewnątrz organizacji 

Przewaga nad konkurencją

Otrzymujesz od razu dostęp do aktualnych informacji rynkowych, dzięki którym jesteś w stanie podejmować decyzje oparte na rzetelnych danych, niedostępnych dla Twojej konkurencji.

Wiedza ekspercka

Dzięki ekspertyzie i doświadczeniu konsultantów i managerów HR, Twoja firma zyskuje dostęp do szerokiego spektrum wiedzy i praktycznych porad, które znacząco podnoszą jakość funkcjonowania całej organizacji

Elastyczne i szyte na miarę działania

Działania konsultingowe dopasowane do konkretnych potrzeb Twojego biznesu przekładają się na precyzyjne rozwiązania optymalizacyjne, dzięki którym jesteś w stanie stworzyć zmotywowany i zaangażowany zespół. 

Czym jest Devire HR Consulting?

Devire HR Consulting to usługi i projekty doradcze, których celem jest wsparcie firm w efektywnej realizacji celów biznesowych, przy jak najpełniejszym wykorzystaniu potencjału ich zespołów.  

Usługi te mogą stanowić wsparcie dla działów Human Resources lub uzupełniać wybrane kompetencje personalne w przypadku braku rozbudowanych struktur HR. 

Doradztwo personalne HR to więc idealne rozwiązanie dla: 

 • zagranicznych inwestorów i firm, które dopiero wchodzą do Polski i potrzebują ekspertyzy rynkowej lub wsparcia zaufanego partnera w selekcji talentów,  
 • przedsiębiorstw, które nie posiadają działów HR lub są one zbyt małe, 
 • organizacji, które z uwagi na wysoką dynamikę pracy chcą outsourcować część swoich kompetencji, 
 • biznesów, które mierzą się z wysoką rotacją pracowników i/lub trudnościami w pozyskiwaniu talentów, 
 • zarządów firm, które są w trakcie zmian wewnątrzorganizacyjnych.  

Jakie rozwiązania z zakresu HR Consulting oferujemy w Devire?

W Devire świadczymy następujące usługi Human Resources Consulting:

1. Ekspertyzy rynkowe & doradztwo:  

 • Przeglądy wynagrodzeń oparte na holistycznych danych, pochodzących z trzech źródeł aktualnych oczekiwań finansowych kandydatów, wynagrodzeń oferowanych przez pracodawców oraz ekspertyz rynkowych konsultantów Devire. Przedstawiamy wyłącznie te dane, na których najbardziej zależy naszym klientom wysokość wynagrodzeń na konkretnych stanowiskach w poszczególnych regionach i branżach, najczęściej oferowane formy zatrudnienia, benefity pozapłacowe oraz informacje o systemach premiowych.

 • Market Mapping, czyli opracowania eksperckie dotyczące wskazanego przez klienta zakresu na przykład liczby potencjalnych kandydatów na określone stanowisko, źródeł ich pozyskania w planowanych rekrutacjach oraz stawianych przez nich oczekiwań. 

 • Opisy stanowisk: proces doradczy obejmujący analizę zakresów odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach oraz wywiady z Zarządem i/lub Kierownikami Działów oraz zespołem HR, których celem jest przygotowanie kompleksowych opisów stanowisk i zakresów zadań, niezbędnych do procesów rekrutacji oraz planowania ścieżek kariery.

2. Identyfikacja & selekcja kandydatów  

 • Assessment Center: wielowymiarowy proces oceny kompetencji kandydatów wewnętrznych lub zewnętrznych, przeprowadzony przez zespół doświadczonych Assessorów Devire.  

 • Development Center: proces badania potencjału i kompetencji osób zatrudnionych na kluczowych stanowiskach w danej organizacji.  

3. Offboarding:  

 • Outplacement: proces zarządzania pracownikami tracącymi zatrudnienie, który ma im pomóc znaleźć nową pracę. Działania te stanowią istotną część budowania marki pracodawcy.

 • Exit Interviews: zaprojektowanie i przeprowadzenie rozbudowanych wywiadów z pracownikami odchodzącymi z organizacji w celu zbadania powodów rezygnacji oraz zebrania feedbacku niezbędnego do dalszego rozwoju istniejących zespołów.  

Jakie modele rozliczeń stosujemy w Devire?

Ze względu na elastyczny charakter współpracy w ramach Human Resources Consulting, usługi te wyceniamy indywidualnie. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim oczekiwania i potrzeby klienta, jak również wyzwania, z którymi się mierzy. Najczęściej płatność jest podzielona na dwie lub trzy części, wynikające z etapów realizacji danego projektu.

Jak przebiega proces współpracy z Devire?

W Devire usługi doradztwa personalnego HR mogą być komplementarne do przeprowadzanych przez nas rekrutacji lub prowadzone całkowicie niezależnie.  

Działania dopasowujemy do specyficznych potrzeb i wymagań naszych klientów, opierając je na wiedzy eksperckiej oraz empirycznych badaniach i analizach branżowych. Dotyczy to również czasu realizacji każdego z projektów. 

Co nas wyróżnia?

Human Resources Consulting z agencją rekrutacyjną Devire to całkowicie poufny proces, który wymaga pełnego zaangażowania i ekspertyzy zewnętrznego partnera. Współpracując z firmą rekrutacyjną Devire, zyskujesz dostęp do specjalistycznej wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych konsultantów i managerów, wynikającego z tysięcy projektów HR w różnych branżach i sektorach.  

Publikujemy także przeglądy wynagrodzeń i raporty płacowe, w których dzielimy się wiedzą ekspercką na temat stawek w podziale na regiony, sektory i poziomy stanowisk.

Nasze działania opieramy nie tylko na ekspertyzie, ale również na aktualnych empirycznych danych. Mamy do nich dostęp dzięki wolumenowi rekrutacji, które od lat realizujemy w Devire.

Pozwala to dostarczać naszym partnerom w pełni elastyczne i skrojone na miarę usługi, dostosowane do ich potrzeb.

Z Devire uwolnisz pełen potencjał drzemiący w Twoim zespole i zyskasz potężnego sprzymierzeńca zaopatrzonego w niezbędną wiedzę, doświadczenie i pasję do budowania zespołów przyszłości.

Masz pytanie dotyczące usług Human Resources Consultingu Devire?
Znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Wypełnij poniższy formularz, a ekspert zespołu Devire skontaktuje się z Tobą. Możesz również zadzwonić pod numer X, aby uzyskać natychmiastową odpowiedź.
HR Consulting
Nasze usługi
Nasze możliwości nie kończą się tutaj. Sprawdź inne rozwiązania, które mogą wesprzeć Twój biznes.
Ile zarabia się teraz w IT?
Sprawdź aktualny raport zarobków w IT - pierwsza połowa 2023