Model Managed Service Provider | Contracting IT | Devire

Contracting IT z Devire:
Model Managed Service Provider

Pracujesz nad projektami IT i zależy Ci na efektywnych rozwiązaniach, dzięki którym nie będziesz tracić czasu i pieniędzy na rekrutację i zatrudnianie specjalistów IT? Z pomocą przychodzi Devire jako Managed Service Provider, który zajmie się wszystkimi czasochłonnymi formalnościami.

Dzięki swojej elastyczności i znacznemu ograniczeniu kosztów, Managed Service Provider to model z powodzeniem wykorzystywany na całym świecie w outsourcingu IT. W Polsce stawia dopiero pierwsze kroki, a Devire z powodzeniem wdraża to rozwiązanie na naszym rynku.
 

Na czym polega model Managed Service Provider?

W ramach modelu Managed Service Provider (MSP), Devire przejmuje rolę agencji outsourcingowej, która zarządza outsourcowanymi pracownikami i współpracownikami  z obszaru technologicznego i non-tech oraz dostawcami w danym obszarze. Jako integrator różnorodnych usług łączy rozwiązania niezbędne do zrealizowania projektu, dostarcza narzędzia i technologie oraz  przejmuje pełną odpowiedzialność za wdrożenie i całościową realizację projektu. Zespół zarządzający tym procesem składa się z kierowników programów i koordynatorów, którzy są odpowiedzialni za pozyskanie określonej liczby kontraktorów w wyznaczonym czasie.

Zarządzanie dostawcami odbywa się poprzez Vendor Management System (VMS), czyli oprogramowanie, które umożliwia współpracę online z klientem w modelu Managed Service Provider. Oprogramowanie w znaczący sposób usprawnia komunikację z klientem, ułatwia rekrutację oraz wdrożenie pracownika na nowe stanowisko.

Zalety modelu Managed Service Provider

Korzystając z modelu Managed Service Provider, firma może całkowicie wyeliminować własny dział IT i zastąpić go zespołem, którego pozyskaniem, dostarczeniem i zarządzaniem zajmie się Devire. To ogromna oszczędność zarówno czasu, jak i zasobów — klient nie odpowiada już za organizację pracy zespołu IT, może skupić się na innych kluczowych działaniach swojej firmy.

Usługa Managed Service Provider stanowi znaczące uproszczenie dla kompleksowych wdrożeń IT. Zarządzanie procesem odbywa się poprzez Vendor Management System, który w znaczący sposób usprawnia realizację całego projektu. Klient otrzymuje regularnie raport SLA w celu monitorowania realizacji usługi. Sprawne zarządzanie zapewnia wysoki poziom świadczonych usług, a w przypadku wyników niespełniających wymagań klienta — wprowadzenie korekty i zmian w usłudze w celu zapewnienia ciągłości działania.

Współpraca z Devire w modelu Managed Service Provider

Managed Service Provider to efektywne i skrojone na potrzeby klienta rozwiązanie Contractingu IT, które w elastyczny sposób umożliwia realizację nawet najbardziej złożonych i wielowymiarowych projektów IT. Dedykowany Project Manager i wykwalifikowany zespół to gwarancja płynnej współpracy przy outsourcingu nawet najbardziej kompleksowych projektów IT.

W ramach modelu Managed Service Provider, Devire dostarcza niezbędną wiedzę, umiejętności, narzędzia i technologie oraz przejmuje pełną odpowiedzialność za wdrożenie projektu z udziałem outsourcowanych specjalistów. W imieniu klienta zarządza zewnętrznymi agencjami i odpowiada za ich fakturowanie oraz terminowe płatności.

Za pomocą narzędzia Vendor Management System Devire zajmuje się dystrybucją wymagań do agencji zatrudnienia, gromadzeniem CV kandydatów, planowaniem i koordynacją rozmów kwalifikacyjnych, generowaniem ofert pracy, fakturowaniem i zarządzaniem kartami czasu pracy. Klient nie traci czasu na komunikację, zarządzanie, fakturowanie, briefowanie czy koordynację projektu, bo Devire odpowiada za jego kompleksową obsługę.

Przeczytaj o innych modelach Contractingu IT z Devire.

Powiedz kogo potrzebujesz, my zajmiemy się resztą.
Szukasz najlepszych kontraktorów do swojej firmy? Świetnie się składa, bo w Devire rekrutujemy tylko najlepszych.
Wypełnij i wyślij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy szczegóły.
IT-CONTRACTING
Nasze usługi
Nasze możliwości nie kończą się tutaj. Sprawdź inne rozwiązania, które mogą wesprzeć Twój biznes.