Raport #RynekZmianyPracy | Pobierz najnowszy raport Devire

Raport #RynekZmianyPracy

Raport #RynekZmianyPracy przedstawia kierunek rozwoju miejsc pracy powodowany nie tylko rekordową liczbą otwartych wakatów oraz deklaratywnie wysoką otwartością do zmiany pracy – aż 90% respondentów badania jest otwartych na nowe propozycje zawodowe. To przede wszystkim ewolucja środowiska w jakim funkcjonują pracownicy – kultury organizacyjnej, zasad współpracy i struktury firm, które muszą dostosować się do nowych preferencji kandydatów.

W raporcie przeanalizowaliśmy szereg aspektów, które wpływają na cykl życia pracownika w firmie – od momentu zainteresowania organizacją i chęcią dołączenia do zespołu, poprzez zaangażowanie i lojalność, aż po decyzję o odejściu. Wzięliśmy pod uwagę m.in.: wiek, staż pracy, branżę, miejsca zamieszkania czy rodzaj posiadanej umowy a także organizację – jej lokalizację, strukturę, kapitał oraz kulturę. 

Badanie zostało zrealizowane wśród specjalistów i managerów oraz liderów organizacji. Ankieta została przeprowadzona metodą CAWI we wrześniu 2019 roku. Odpowiedzi udzieliło 1517 respondentów: 46% z nich stanowili specjaliści, 29% to managerowie, 10% przedstawiciele kadry kierowniczej, 9% to osoby na stanowiskach asystenckich, a pozostałe 6% – studenci i wolni strzelcy.

0
respondentów podzieliło się swoim doświadczeniem.
Reorientacja na #pracoszczęście oraz kulturę organizacji
86% osób, które odczuwa radość z tego co robi, jednocześnie nie szuka nowej pracy i nie chce zmieniać obecnej.
Transformacja oczekiwań pracownika
Dla pracownika liczą się przede wszystkim: swoboda działania (48%) oraz otwartość pracodawcy na inicjatywy i feedback (40%).
Kierunek - zmiana
86% respondentów w ciągu ostatnich 6 miesięcy, otrzymało zaproszenie do udziału w procesie rekrutacyjnym.
Previous slide
Next slide

Główne wnioski z raportu #RynekZmianyPracy:

Inwestuj w szczęście swoich pracowników, a zatrzymasz ich na dłużej

86% osób, które odczuwa radość z tego co robi, jednocześnie nie szuka nowej pracy i nie chce zmieniać obecnej.​

Postaw na elastyczność

Dla pracownika liczą się przede wszystkim: swoboda działania (48%) oraz otwartość pracodawcy na inicjatywy i feedback (40%).​

Znaj potrzeby pracownika

Duet pieniędzy i możliwości rozwoju (odpowiednio 66 i 65%) jest wskazywany przez kandydatów jako kluczowy przy podejmowaniu decyzji o zmianie.​

Reaguj - konkurencja nie śpi

86% respondentów w ciągu ostatnich 6 miesięcy, otrzymało zaproszenie do udziału w procesie rekrutacyjnym.

Aby pobrać raport #RynekZmianyPracy - wypełnij formularz: