Obowiązki domowe, różnego rodzaju „rozpraszacze”, które wybijają nas z rytmu pracy, szum informacyjny dotyczący epidemii #COVID-19 – to tylko kilka wyzwań, z jakimi mierzymy się dziś pracując zdalnie. Właśnie dlatego Chief Happiness Offficer w Devire – Michalina opracowała krótki poradnik przetrwania w czasach #NoOffice. Pomimo tego, że pierwotnie powstał jako materiał do komunikacji wewnętrznej, pomyśleliśmy że może pomóc i zainspirować także innych.

Jak pracować zdalnie? Dowiedz się, jak nie zwariować i zadbać o siebie w czasach #NoOffice?

O Devire

Devire to międzynarodowa firma oferująca usługi rekrutacji, executive search, outsourcingu i employer brandingu, założona w Londynie w 1987 roku. Od ponad 30 lat reprezentuje wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Obecnie, firma posiada 8 biur w Europie i zatrudnia blisko 140 konsultantów. Posiada również ponad 500 zewnętrznych pracowników oddelegowanych do klientów, realizujących między innymi projekty z obszaru IT,  sprzedaży i pracy biurowej. W 2017 roku dyrektorem zarządzającym Devire został Michał Młynarczyk – wcześniej dyrektor zarządzający na Europę Środkową i Wschodnią w HAYS.

Motto Devire „finding people who click” oddaje nasze przywiązanie do tworzenia najlepszych połączeń między pracodawcami i pracownikami, z wykorzystaniem technologii oraz wiedzy i doświadczenia pracujących z nami konsultantów.

W Devire wierzymy, ze różnorodność jest naszą siłą – pozwala nam spojrzeć na wyzwania z różnych perspektyw i napędza nasze wyniki. Dołączając do nas możesz być w pełni sobą i niezależnie od płci, pochodzenia, koloru skóry, wyznania, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, możesz liczyć na wsparcie oraz równe możliwości rozwoju i awansu.

Dlaczego firmy nie wprowadzają pracy zdalnej?

Jak wynika z badania przeprowadzonego wśród 2500 przedstawicieli firm w marcu br. przez firmę rekrutacyjną i outsourcingową Devire – dotychczas tylko 21% pracodawców oferowało pełną możliwość pracy zdalnej. Przy czym blisko połowa przedsiębiorstw pracowała zdalnie, ale tylko częściowo.