Na co zwrócić szczególną uwagę przy wysyłaniu CV?
 • Na co zwrócić uwagę przy wysyłaniu CV?

   

  Nie ilość a jakość decyduje o sukcesie – to powiedzenie jest także aktualne w rekrutacji. Na co zwrócić uwagę przy wysyłaniu CV? Przedstawiamy kilka wskazówek jak aplikować na ogłoszenia, aby zwiększyć swoje szanse.

  Wysyłanie CV - nie rób tego bezmyślnie.

  Dokładnie wczytaj się w każdą informację zawartą w ogłoszeniu. Nie aplikuj jeżeli podany jest obowiązkowy poziom doświadczenia którego zdecydowanie nie posiadasz, lub obowiązkowo wymagana jest znajomość języka którego się nie uczyłeś/aś. Szanuj czas swój i osoby rekrutującej.

  Nie wysyłaj aplikacji na stanowiska, którymi nie jesteś szczególnie zainteresowany/a, tylko po to aby wysłać jak najwięcej.

  Brak motywacji do podjęcia pracy na danym stanowisku zawsze ujawnia się na wczesnych etapach rekrutacji i jest uznawane za bardzo nieprofesjonalne zachowanie. Dlatego przy wysyłaniu CV upewnij się, że pokochasz stanowisko na które aplikujesz!

  Wysyłając swoje CV na ogłoszenie w którym podana jest pensja, osoba rekrutująca z góry zakłada, że jest to kwota która jest dla Ciebie satysfakcjonująca.

  Nie wysyłaj CV, jeżeli podana kwota zdecydowanie nie mieści się w Twoich wymaganiach.

  Zapisuj sobie na jakie aplikacje wysłałeś/aś swoje CV oraz co zainteresowało Ciebie w tych ogłoszeniach najbardziej.

  Jest to niezwykle ważne na kolejnych etapach rekrutacji. Dlatego też przy wysłaniu CV zapoznaj się z profilem firmy. Podczas wywiadu telefonicznego możesz spodziewać się, że pytanie “Czemu zdecydował/a się Pan/Pani zaaplikować na naszą ofertę?” padnie już na samym początku rozmowy. Będzie Ci łatwiej na nie odpowiedzieć, jeżeli zajrzysz w swoje notatki i przypomnisz sobie treść oferty. Ponadto, jeżeli szukasz pracy dłuższy czas, dzięki robieniu notatek będziesz wiedział/a na jakie ogłoszenia już zaaplikowałeś/aś.

  Jeżeli nie jesteś pewien/pewna czym zajmuje się dana firma, dowiedz się tego przy wysłaniu CV.

  Możesz sprawdzić takie informacje na stronach internetowych danej spółki. Jeżeli aplikujesz na ogłoszenie agencji rekrutacyjnej, sprawdź w jakim sektorze działa firma w której docelowo miałbyś/miałabyś pracować i zastanów się czy jesteś zainteresowana pracą w tej branży.

  Postaraj się regularnie sprawdzać ogłoszenia.

  Najlepiej robić to codziennie, tak aby nie przegapić żadnej nowej oferty pracy. Zapisz się także do automatycznego systemu otrzymywania informacji o nowych ofertach. Im szybciej wyślesz swoją aplikację, tym większe masz szanse, że osoba rekrutująca dotrze do Twojej wiadomości i otworzy Twoje CV.

  Szukasz pracy? Sprawdź aktualne oferty pracy