Z początkiem sierpnia Karolina Nowicka dołączyła do firmy rekrutacyjnej i outsourcingowej Devire i objęła stanowisko Recruitment Team Leadera. Posiada ponad 9-letnie doświadczenie w branży rekrutacyjnej. Wiedzę zdobytą w międzynarodowych organizacjach obecnie wykorzystuje zarządzając zespołem rekrutacji w obszarze IT Contractingu.

Rynek pracy w branży IT od wielu lat jest rozgrzany do czerwoności. Wakatów wciąż przybywa, a kandydaci nie są tak chętni do zmiany jak niegdyś. Ostatnie miesiące i transformacja technologiczna, która dotknęła wiele branż i marek spowodowały, że zapotrzebowanie na specjalistów IT jest jeszcze większe.

Oferowanie wyższego wynagrodzenia często nie jest już wystarczającą przewagą konkurencyjną. Pracodawcy poszukują partnerów, którzy pomogą im w całym procesie – od pozyskania po utrzymanie kandydata. To dziś największe wyzwanie zespołów rekrutacyjnych w branży technologicznej.

Karolina Nowicka i jej doświadczenie

Wierzę, że doświadczenie zdobyte przez Karolinę zapewni nie tylko rozwój i wzrost naszego zespołu IT Contracting, ale również zwiększy portfolio zadowolonych klientów, obecnie borykających się z trudnościami wymagającego rynku kandydata w branży IT – komentuje Grzegorz Opala, Executive Manager pionu IT Contracting w Devire.

Karolina Nowicka posiada 9-letnie doświadczenie w branży rekrutacyjnej, które zdobyła między innymi w firmie DCG. W DCG odpowiadała za prowadzenie procesów rekrutacyjnych, zarządzanie zespołem, a także bezpośrednią obsługę klienta. Z kolei w firmie BEC Poland miała okazję poznać proces rekrutacji od strony klienta, co zapewniło jej szerszą perspektywę współpracy na linii agencja rekrutacyjna – klient.

Możliwość bezpośredniej współpracy z zespołem to dla mnie ogromna szansa zarówno na przekazanie zdobytej przeze mnie wiedzy, ale też uczenia się od innych. Chcę przełożyć te doświadczenia na efektywne działania zespołu, odpowiadając na potrzeby naszych klientów. Zbudowanie biznesowej świadomości w obszarze rekrutacji IT to jeden z wielu aspektów, które chciałabym rozwijać w Devire. - przyznaje Karolina Nowicka

O Devire

W Devire wierzymy, że różnorodność jest naszą siłą – pozwala nam spojrzeć na wyzwania z różnych perspektyw i napędza nasze wyniki. Dołączając do nas możesz być w pełni sobą i niezależnie od płci, pochodzenia, koloru skóry, wyznania, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, możesz liczyć na wsparcie oraz równe możliwości rozwoju i awansu.