Okres wakacyjny, to czas ładowania baterii i odpoczynku od codziennych wyzwań. Część z nas lubi “wylogować się do życia”. Inni nie wyobrażają sobie być off-line nawet przez chwilę. Postanowiliśmy więc zapytać Polaków o to, jak i gdzie spędzają urlop oraz czy w trakcie wakacyjnych wojaży są podłączeni do sieci. Sprawdź już teraz wyniki badania Devire  “On-line czy off-line? Jak Polacy spędzają wakacje?”!

Badanie zostało przeprowadzone wśród specjalistów i managerów w lipcu br. Ponad połowa ankietowanych przyznała, że pomimo koronawirusa wyjedzie w tym roku na wakacje – 57 proc. z nich.  Najczęściej na urlop wybierają się osoby w wieku 26-45 lat (64 proc. z nich). W domu zostanie tylko co czwarty Polak (23 proc.).

Jak Polacy spędzają wakacje? Wyniki badania

Kluczowe wnioski

57%
Polaków wyjedzie na wakacje

1%
tylko tyle osób spędzi urlop
całkowicie OFF-line

57%
ankietowanych pracuje podczas wakacji

Jak Polacy spędzają wakacje?

Metodyka


Badanie “On-line czy off-line? Jak Polacy spędzają wakacje?” zostało przeprowadzone metodą CAWI w lipcu 2020 roku. Odpowiedzi udzieliło 278 respondentów: 15% z nich stanowili młodsi specjaliści, 44% to specjaliści, 27% managerowie, 9% przedstawiciele kadry kierowniczej, a pozostałe 5% – studenci, wolni strzelcy i osoby poszukujące pracy.

Szukasz sprawdzonej firmy rekrutacyjnej? Sprawdź rozwiązania rekrutacyjne i outsourcingowe Devire.

Szukasz pracy? Sprawdź aktualne oferty pracy