Branża IT pozostaje mimo wymagających okoliczności pozostaje w dobrej kondycji, a zapotrzebowanie na specjalistów nie maleje. Sprawdź najnowsze stawki w raporcie Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021” i bądź na bieżąco!
Branża IT nie zaskakuje i zachowuje stabilność. Wbrew przewidywaniom oparła się kryzysowi, a oczekiwane przez pracodawców obniżki stawek nie nastąpiły. Po wybuchu pandemii COVID-19 tylko 1/5 ekspertów z branży IT deklaruje, że otrzymała niższe wynagrodzenie.
W wyniku coraz bardziej dynamicznego wykorzystania rozwiązań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego obserwujemy konsekwentnie zwiększające się zapotrzebowanie na rozwój technologii chmurowych. W efekcie wyraźnie rysuje się popyt na ekspertów z obszaru zarządzania danymi. Prognozujemy, że w 2021 dużą popularnością cieszyć się będą stanowiska takie jak Cloud Engineer, Cloud Architect, Cloud Security Engineer czy Cloud Network Engineer. Widzimy też, że pracodawcy coraz częściej poszukują profesjonalistów o złożonych kompetencjach i umiejętnościach technologicznych.
Rynek wykazuje otwartość na doświadczonych kandydatów z obszaru DevOps ze znajomością rozwiązań cloudowych, których oczekiwania finansowe wzrosły w minionych miesiącach z około 22 000 zł do średnio 25 000-27 000 zł netto na umowie B2B. Przewidujemy, że w 2021 roku będą mogli liczyć na podwyżkę płac w wysokości 10-15%. Na rynku mogą się czuć również pewnie inżynierowie i specjaliści z obszaru security, których wynagrodzenia systematycznie rosną.
W przeglądzie stawek na 2020 rok prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w IT. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Wszystkie dane pochodzą z analizy realnych stawek oferowanych kandydatom w prowadzonych przez ekspertów Devire projektach rekrutacyjnych. O poziom stawek zapytaliśmy także aktywnych zawodowo pracowników.
W raporcie „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021” znajdziesz minimalne, maksymalne i najczęściej oferowane stawki dla specjalistów i managerów w ujęciu miesięcznym, które uśredniliśmy dla całej Polski.
Dowiedz się więcej o kondycji branży IT z raportu „Branża IT w nowej rzeczywistości. Kto zyskuje, a kto traci?” .
Interesują Cię stawki w innej branży? Pobierz bezpłatny „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”