Przegląd wynarodzeń 2021 | Wynagrodzenia w IT i telekomunikacji

Wynagrodzenia w IT oraz telekomunikacji w 2021 roku 

Branża IT pozostaje mimo wymagających okoliczności pozostaje w dobrej kondycji, a zapotrzebowanie na specjalistów nie maleje. Sprawdź najnowsze stawki w raporcie Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021” i bądź na bieżąco! 

Branża IT nie zaskakuje i zachowuje stabilność. Wbrew przewidywaniom oparła się kryzysowi, a oczekiwane przez pracodawców obniżki stawek nie nastąpiły. Po wybuchu pandemii COVID-19 tylko 1/5 ekspertów z branży IT deklaruje, że otrzymała niższe wynagrodzenie.   

Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021

Ile będą zarabiać eksperci z obszarów IT oraz telekomunikacji w 2021 roku?

W wyniku coraz bardziej dynamicznego wykorzystania rozwiązań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego obserwujemy konsekwentnie zwiększające się zapotrzebowanie na rozwój technologii chmurowych. W efekcie wyraźnie rysuje się popyt na ekspertów z obszaru zarządzania danymi. Prognozujemy, że w 2021 dużą popularnością cieszyć się będą stanowiska takie jak CloudEngineer, Cloud Architect, Cloud Security Engineer czy Cloud Network Engineer. Widzimy też, że pracodawcy coraz częściej poszukują profesjonalistów o złożonych kompetencjach i umiejętnościach technologicznych. 

Rynek wykazuje otwartość na doświadczonych kandydatów z obszaru DevOpsze znajomością rozwiązań cloudowych, których oczekiwania finansowe wzrosły w minionych miesiącach z około 22 000 zł do średnio 25 000-27 000 zł netto na umowie B2B. Przewidujemy, że w 2021 roku będą mogli liczyć na podwyżkę płac w wysokości 10-15%. Na rynku mogą się czuć również pewnie inżynierowie i specjaliści z obszaru security, których wynagrodzenia systematycznie rosną. 

W przeglądzie stawek na 2020 rok prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w IT. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Wszystkie dane pochodzą z analizy realnych stawek oferowanych kandydatom w prowadzonych przez ekspertów Devire projektach rekrutacyjnych. O poziom stawek zapytaliśmy także aktywnych zawodowo pracowników.  

Sprawdź aktualne wynagrodzenia w Twojej branży:

Bankowość i usługi finansowe

Digital &
e-Commerce

Dobra
Konsumenckie

Farmacja, sprzęt
medyczny

Finanse
i księgowość

Łańcuch
Dostaw

Human
Resources

IT
i Telekomunikacja

Nieruchomości, budownictwo i energetyka

Produkcja

Retail

SSC
BPO

Sprzedaż
IT

Wynagrodzenia w IT oraz telekomunikacji w 2021

W raporcie „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021” znajdziesz minimalne, maksymalne i najczęściej oferowane stawki dla specjalistów i managerów w ujęciu miesięcznym, które uśredniliśmy dla całej Polski.

Dowiedz się więcej o kondycji branży IT z raportu „Branża IT w nowej rzeczywistości. Kto zyskuje, a kto traci?” .

Interesują Cię stawki w innej branży? Pobierz bezpłatny „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”

Poprzednie edycje Przeglądu wynagrodzeń Devire:

Pobierz bezpłatny Raport Wynagrodzeń na 2021 rok.
Prześlemy raport na podany adres email.

Materiał został wysłany na podany adres e-mail.

Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości od nas w swojej skrzynce, sprawdź katalog SPAM.

Dziękujemy za pobranie!