Case study

Budowa centrum kompetencji od podstaw

Recruitment Process Outsourcing

200

zatrudnień

0%

rotacji pracowników

12 miesięcy

czas trwania współpracy

900

rozmów kwalifikacyjnych

7400

wstępnych rozmów telefonicznych

Nasz klient to międzynarodowa firma, która postanowiła otworzyć centrum kompetencji w Warszawie. Projekt obejmował zatrudnienie ponad 200 osób w 12 miesięcy. 

Klient planował zbudować centrum, które zatrudni około 200 osób w obszarach finansów, logistyki, zakupów, IT, audytu, podatków i innych dziedzinach w ciągu 18 miesięcy. Zaproponowaliśmy rozwiązanie "Full RPO", w ramach którego nasz zespół przejął pełną odpowiedzialność za sukces projektu. Umożliwiło to naszemu klientowi całkowite skoncentrowanie się na aspektach biznesowych tego przedsięwzięcia. Aby zrealizować projekt, utworzyliśmy 9-osobowy zespół specjalistów z różnych obszarów, pod przewodnictwem doświadczonego kierownika projektu. 

Budowanie procesów i świadomości od zera

Jednym z pierwszych zadań było opracowanie i wdrożenie strategii rekrutacji, która obejmowała również ustalenie standardów pracy z kandydatami oraz z menedżerami rekrutującymi po stronie klienta. Ze względu na skalę i złożoność projektu, zespół Devire skupił się na maksymalizowaniu efektywności procesu rekrutacji i tworzeniu pozytywnego doświadczenia dla kandydatów.

Ze względu na start-upowy charakter tego projektu, marka pracodawcy naszego klienta nie była jeszcze rozpoznawalna na rynku. Rozpoczęliśmy więc pracę nad wdrożeniem strategii i kampanii budowania marki pracodawcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy w modelu Recruitment Process Outsourcing?

Outsourcing procesu rekrutacyjnego: kompleksowe podejście do potrzeb klienta

Zespół Devire pracował bezpośrednio w biurach klienta, korzystając z własnego oprogramowania i narzędzi. Dzięki bezpośredniej współpracy z menedżerami rekrutującymi, zapewniliśmy szybkie i efektywne pozyskiwanie kandydatów.

Zespół Devire rozmawiał średnio ze 145 kandydatami tygodniowo, a około 20 osób tygodniowo było zapraszanych do kolejnego etapu rozmów kwalifikacyjnych. Jako część usługi Recruitment Process Outsourcing, wspieraliśmy również klienta w przejściu na nowy system ATS (System Zarządzania Procesem Rekrutacji), zapewniając bezpieczny transfer wszystkich niezbędnych danych, dostosowanie wcześniej opracowanych procesów oraz szkolenie użytkowników.

Współpraca z Devire przynosi rezultaty

Podczas trwania projektu nasz klient zdecydował się przyspieszyć tempo i skrócić harmonogram z 18 miesięcy do zaledwie 12 miesięcy. Pomimo tej zmiany, zespół Devire RPO z sukcesem obsadził wszystkie otwarte stanowiska.

Po upływie 12 miesięcy wskaźnik rotacji pracowników wśród osób zrekrutowanych wyniósł 0%. To dowodzi skuteczności strategii, którą zaproponowaliśmy klientowi, oraz efektywności procesu, który okazał się w pełni skalowalny.

Więcej o rekrutacjach z Devire

250+

projektów realizowanych w ciągu roku 2022

60

obsługiwanych klientów w roku 2022

200+

zatrudnionych ekspertów w 2022 roku

5

lokalizacji w Polsce

9500+

rozmów rekrutacyjnych w ciągu roku, pod kątem realizowanych projektów

Chcesz porozmawiać o współpracy?

Wypełnij formularz, a my oddzwonimy

logo devire

Polityka prywatności

© Copyright Devire 2023 | Wszystkie prawa zastrzeżone