Darmowy raport

Rynek pracy IT 2023
Czy HR zna oczekiwania pracowników?

Darmowy raport Devire to rzetelne źródło informacji o trendach wpływających na przyszłość sektora IT w Polsce. Poszukujemy w nim nowych, kreatywnych rozwiązań dla pracowników HR i przedstawiamy obecny obraz oczekiwań pracowników IT.

Czego oczekują eksperci IT na rynku pracy w 2023 roku?

Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się, jakie czynniki oddziałują na wzrost konkurencyjności w czasach zmian, czy interesuje Cię, na co w 2023 roku kandydat zwróci uwagę przy zmianie pracy, w tym raporcie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

zdjęcie w tle

Dowiesz się z raportu...

W przyszłym roku pracownik w IT dalej przeważnie nie będzie aktywnie szukał pracy, bo nie będzie musiał. Rozważy bardzo lukratywne oferty, a kwestie pracy zdalnej i elastycznego czasu pracy będzie traktował jako nowy standard, a nie benefit. Bardziej niż wcześniej, przy decyzji o zmianie pracy czy pozostaniu w obecnej, kierował się będzie atmosferą i relacjami w zespole.

Rynek pracy IT 2023 | Wynagrodzenia

Wyższe wynagrodzenia i mniej godzin

Rynek pracy IT 2023 | Wypłaty w euro

Praca z domu, wypłata w euro

Rynek pracy IT 2023 | Powrót do biura

Powrót do biura tylko na własnych zasadach

Rynek pracy IT 2023 | Stabilizacja

Potrzeba stabilności i uczestniczenia

Jakie trendy będą dominować w branży IT w 2023 roku?

Tegoroczny raport różni się od poprzednich edycji. Analizujemy tu, nie tylko zmieniające się oczekiwania ekspertów, ale także to, jak skuteczne są działy HR w zarządzaniu doświadczeniem pracowników IT.

Dzięki dwóm badaniom ilościowym oraz danym jakościowym, pochodzącym zarówno ze źródeł wewnętrznych, jak i zewnętrznych, udało nam się uzyskać dokładny obraz branży IT na rynku pracy. Zarówno wyzwań, jak i możliwości, które przed nią stoją.

“Nie szukam aktywnie pracy, ale jestem otwarty/otwarta na nowe propozycje”

odpowiedziało 56% ankietowanych pracowników IT.

Podwyżka rzędu minimum 51% obecnego wynagrodzenia

Dla prawie co piątego ankietowanego jest to czynnik, który przekonałby go zmiany pracy. Wynagrodzenie wciąż jest głównym czynnikiem decydującym o chęci zmiany pracy. Ten trend utrzymuje się, a pracownicy w obecnej sytuacji oczekują jeszcze wyższych podwyżek.

Niespodzianką jednak jest, że potrzeba nawiązywania relacji ze współpracownikami odnotowała wysokie miejsce wśród czynników motywujących do zmiany pracy. Wydaje się, że po latach izolacji pracownicy IT potrzebują więcej interakcji i poczucia stabilności w swoim środowisku pracy. Czego jeszcze oczekują eksperci od działów HR w 2023 roku? Pobierz i dowiedz się więcej o kluczowych trendach, które kształtują przyszłość rynku pracy IT.

zdjęcie w tle

Odkryj przyszłe trendy na rynku pracy IT i poznaj oczekiwania jego pracowników

Ten raport to lektura obowiązkowa dla specjalistów HR oraz IT w 2022 i na początku 2023 roku. Omawiamy w nim najważniejsze potrzeby pracowników i skupiamy się na nowych wyzwaniach branży, z którymi przyjdzie się im zmierzyć w przyszłości.

Devire jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się firm w branży zatrudnienia w Polsce. Prowadzimy procesy rekrutacyjne w zakresie pracy stałej stanowiska specjalistyczne, kierownicze oraz executive search, a także oferujemy między innymi rozwiązania outsourcingowe oraz IT Contracting. W tegorocznym badaniu Diversity IN Check organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Devire, jako pierwsza polska firma rekrutacyjna i outsourcingowa, znalazła się w gronie 30 najbardziej zaawansowanych organizacji w zarządzaniu różnorodnością i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej. Będąc jedną z najdynamiczniej rosnących i najbardziej innowacyjnych firm rekrutacyjnych i outsourcingowych w Polsce i Europie Środkowej, Devire codziennie wykorzystuje duet technologii oraz doświadczenia konsultantów w poszukiwaniu i angażowaniu talentów.

logo devire

Polityka prywatności

© Copyright Devire 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone