Raport wynagrodzeń | Stawki w branży produkcji w 2021 r.

Wynagrodzenia w produkcji 2021

W 2020 roku przed największymi trudnościami stanęli producenci seryjni, chociaż ich wyzwania były zróżnicowane w zależności od branży. Dużo łagodniej skutki pandemii odczuły zakłady produkcji niskoseryjnej i projektowej.  

W minionych miesiącach obserwowaliśmy spore zapotrzebowanie na kandydatów z różnych obszarów pośród firm produkcyjnych z branży dóbr konsumenckich (food oraz non-food), a także HVAC. Coraz częściej prowadzone są rekrutacjna stanowiska o globalnym poziomie odpowiedzialności w ramach struktur polskich firm. W przypadku takich stanowisk możliwe są nawet wzrosty o ponad 10% rok do roku.  

Poznaj szczegółowe wynagrodzenia w branży produkcji w  2021 roku w bezpłatnym raporcie wynagrodzeń Pobierz bezpłatny „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.

Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021

Ile będą zarabiać eksperci w branży produkcji w 2021 roku?

Największy popyt jest dostrzegalny, jeśli chodzi o stanowiska kierowników utrzymania ruchu, inżynierów procesu czy też inżynierów ds. projektów inwestycyjnych. Obserwujemy także zapotrzebowanie na Commodity Buyerów w działach zakupów, automatyków oraz inżynierów lean (mogą oni liczyć na wynagrodzenie na poziomie około 10 000 zł brutto, a presja płacowa w tym obszarze będzie konsekwentnie wzrastać).  

Kolejnym zjawiskiem wartym odnotowania jest mniejsza dynamika rynku w obszarze R&D, która – jak przewidujemy – powróci w drugiej połowie 2021 roku, ponieważ firmy nie porzuciły planów rozwoju ani budowy centrów w Polsce. Popyt na kompetencje w tym obszarze na pewno wzrośnie. 

W przypadku robotyki przemysłowej wiele zależy od zapowiadanej ulgi na robotyzację zakładów produkcyjnych, której obecność lub brak będzie determinować zapotrzebowanie na programistów robót i inżynierów serwisu.

Sprawdź aktualne wynagrodzenia w Twojej branży:

Bankowość i usługi finansowe

Digital &
e-Commerce

Dobra
Konsumenckie

Farmacja, sprzęt
medyczny

Finanse
i księgowość

Łańcuch
Dostaw

Human
Resources

IT
i Telekomunikacja

Nieruchomości, budownictwo i energetyka

Retail

Sprzedaż
IT

Wynagrodzenia w branży produkcji

W przeglądzie wynagrodzeń na 2021 rok prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w branży produkcji w Polsce. Podane kwoty są miesięcznymi wynagrodzeniami brutto w polskich złotych. Wszystkie dane pochodzą z analizy realnych stawek oferowanych kandydatom w prowadzonych przez ekspertów Devire projektach rekrutacyjnych. 
O poziom wynagrodzeń zapytaliśmy 
również aktywnych zawodowo pracowników.  

Interesują Cię stawki w innej branży? Pobierz bezpłatny „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”

Poprzednie edycje Przeglądu wynagrodzeń Devire:

Pobierz bezpłatny Raport Wynagrodzeń na 2021 rok.
Prześlemy raport na podany adres email.

Materiał został wysłany na podany adres e-mail.

Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości od nas w swojej skrzynce, sprawdź katalog SPAM.

Dziękujemy za pobranie!