Wynagrodzenia w branży FMCG

Wynagrodzenia w FMCG w 2021 roku

W drugim i trzecim kwartale 2020 roku w branży dóbr konsumenckich nastąpiło spowolnienie w rozwoju, w wyniku czego zamrożono wiele procesów rekrutacyjnych. Wyraźnej zmianie uległo podejście do pracy z klientem, a w efekcie zmodyfikował się charakter niektórych ról.

Poznaj wysokość wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach w branży dóbr konsumenckich z bezpłatnego „Przeglądu wynagrodzeń. Polska 2021”.

Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021

Ile będą zarabiać eksperci w obszarze dóbr konsumenckich w 2021 roku?

konsekwencji zamknięcia sklepów zmieniła się rola działów sprzedaży i zatrudnionych w nich account managerów oraz przedstawicieli handlowych. Rynek coraz częściej sięga po narzędzia pozwalające na efektywne zarządzanie kontaktami z sieciami i detalistami, takimi jak wspólne systemy do składania zamówień. To wymusza inne podejście do budowania relacji z klientem we wszystkich kanałach. Coraz więcej organizacji szuka w kryzysie okazji do pozyskania dostępnych teraz na rynku ekspertów. Prognozujemy, że rok 2021  będzie dla producentów FMCG czasem na przegrupowanie działów sprzedaży i dopasowanie strategii komercyjnej do dynamiki rynku. 

Powodzeniem będą cieszyć się stanowiska związane z e-commerce, digital marketingiem i analityką internetową, takie jak chociażby specjalista ds. procesów e-commerce, CRM & Analytics Manager czy Digital Activation Manager. 

Sprawdź aktualne wynagrodzenia w Twojej branży:

Bankowość i usługi finansowe

Digital &
e-Commerce

Dobra
Konsumenckie

Farmacja, sprzęt
medyczny

Finanse
i księgowość

Łańcuch
Dostaw

Human
Resources

IT
i Telekomunikacja

Nieruchomości, budownictwo i energetyka

Produkcja

Retail

SSC
BPO

Sprzedaż
IT

Stawki w branży FMCG

W przeglądzie wynagrodzeń na 2021 rok prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w obszarze dóbr konsumenckich w Polsce. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych.  Wszystkie dane pochodzą z analizy realnych stawek oferowanych kandydatom w realizowanych przez ekspertów Devire procesach rekrutacyjnych.

Interesują Cię stawki w innej branży? Pobierz bezpłatny „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.

Poprzednie edycje Przeglądu wynagrodzeń Devire:

Pobierz bezpłatny Raport Wynagrodzeń na 2021 rok.
Prześlemy raport na podany adres email.

Materiał został wysłany na podany adres e-mail.

Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości od nas w swojej skrzynce, sprawdź katalog SPAM.

Dziękujemy za pobranie!