Wynagrodzenia w obszarach farmacji i sprzętu medycznego

Wynagrodzenia w obszarach farmacji i sprzętu medycznego w 2021 roku

W 2020 roku w branży farmacji i sprzętu medycznego zauważalny był wzrost oczekiwań zarówno po stronie kandydatów, jak i pracodawców. Kto może najwięcej zyskać w wyniku obecnej sytuacji? Dowiesz się z „Przeglądu wynagrodzeń. Polska 2021” Devire. 

Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021

Ile będą zarabiać eksperci w obszarze obszarze farmacji i sprzętu medycznego w 2021 roku?

Widzimy, że na rynku coraz wyraźniejsza jest tendencja po zatrudniania specjalistów przez dystrybutorów sprzętu medycznego. Profesjonaliści w tym obszarze mają szansę na coraz wyższe pensje podstawowe. Kandydaci muszą jednak liczyć się z wysokimi wymaganiami. Oczekuje się od nich samodzielności irozbudowanej sieci kontaktów, dzięki której zwiększają się szanse na dotarcie do klientakonsekwencji pandemii częściej poszukiwani są również inżynierowie serwisu sprzętu medycznego,  których wymagania finansowe znacznie wzrosły w ostatnich 2 latach.  

Podczas ostatnich miesięcy widoczne było też zapotrzebowanie na przedstawicieli handlowych w obszarze sterylizacji i dezynfekcji. Aż 50% planowanych rekrutacjiw branży farmacji i sprzętu medycznego będzie dotyczyć pracowników sprzedaży o kompetencjach pozwalających zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Wynagrodzenie SalesaDirectora i Sales & Marketing Directora będzie osiągać poziom ok. 40 000 zł, natomiast Sales & Marketing Manager– 28 000 zł.  

Kolejnym wyraźnym trendem, stanowiącym konsekwencję inwestycji w nowe narzędzia dotarcia do klientów, jest popyt na kandydatów z doświadczeniem w webmasteringu, live broadcastingu i marketing automation.  

Sprawdź aktualne wynagrodzenia w Twojej branży:

Bankowość i usługi finansowe

Digital &
e-Commerce

Dobra
Konsumenckie

Farmacja, sprzęt
medyczny

Finanse
i księgowość

Łańcuch
Dostaw

Human
Resources

IT
i Telekomunikacja

Nieruchomości, budownictwo i energetyka

Produkcja

Retail

SSC
BPO

Sprzedaż
IT

Wynagrodzenia w farmacji i sprzęcie medycznym 2021 roku

W przeglądzie wynagrodzeń na 2021 rok prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w branży farmacji i sprzętu medycznego w Polsce. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. 

Wszystkie dane pochodzą z analizy realnych stawek oferowanych kandydatom w prowadzonych przez ekspertów Devire projektach rekrutacyjnych.

Sprawdź wysokość zarobków i dowiedz się, kto ma szansę na podwyżkę w branży farmacji i sprzętu medycznego w 2021 roku! 

Poprzednie edycje Przeglądu wynagrodzeń Devire:

Pobierz bezpłatny Raport Wynagrodzeń na 2021 rok.
Prześlemy raport na podany adres email.

Materiał został wysłany na podany adres e-mail.

Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości od nas w swojej skrzynce, sprawdź katalog SPAM.

Dziękujemy za pobranie!