Wynagrodzenia w Produkcji w 2020 roku- zarobki w produkcji

Wynagrodzenia w Produkcji w 2020 roku

Postępująca automatyzacja zakładów produkcyjnych powoduje, że rośnie zapotrzebowanie na stanowiskach wysokospecjalistycznych, którzy łączą kompetencję z różnych obszarów, m.in.: automatyki, elektroniki i IT.
 

W 2020 roku dynamika wzrostu wynagrodzeń zmniejszy się w stosunku do ostatnich lat. Średni poziom podwyżek wyniesie ponad 1,5%. Nadal jednak presja płacowa będzie odczuwalna w najbardziej specjalistycznych obszarach.

Firmy stale poszukują pracowników takich jak: automatycy, inżynierowie, specjaliści ds. utrzymania ruchu i elektrotechnicy. Główną przyczyną jest nieustanny i prężny rozwój nowoczesnych technologii oraz ich coraz szersze zastosowanie w wielu sektorach. Jak wiadomo, koszty związane z procesami automatyzacji zwracają się stosunkowo szybko i coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na realizacje inwestycji automatyzowania produkcji. Po wdrożeniu zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych zmienia się struktura zatrudnionego personelu – zmniejszeniu ulega liczba pracowników niewykwalifikowanych.

Kto najlepiej zarabia w branży i dlaczego?

Automatyka, robotyka i mechanika, czyli po raz kolejny specjaliści, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się wszelkiego rodzaju elektroniką i mechaniką. Inżynierowie utrzymania ruchu w fabrykach, halach produkcyjnych, ale również osoby zajmujące się projektowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych np. Inżynierowie w dziale R&D czy Inżynier Projektów.
Atrakcyjne wynagrodzenie otrzymają również Kierownicy zmianowi. W 2020 roku będziemy mogli odnotować wysoki wzrost zapotrzebowania na to stanowisko, stąd pracodawcy będą musieli wykazać się wynagrodzeniami.

W poniższym przeglądzie prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w Produkcji. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Pochodzą z analizy informacji zgromadzonych w bazie danych Devire i powstały na podstawie realizowanych procesów rekrutacyjnych, a także wynagrodzeń oferowanych przez klientów Devire.

 

Chcesz poznać wynagrodzenia w innej branży? Sprawdź przeglądy wynagrodzeń.