Wynagrodzenia w HR w 2020 roku - zarobki w branży HR

Wynagrodzenia w HR w 2020 roku

W ostatnich dwóch latach wynagrodzenia w branży HR rosły o około 6-10% rocznie, a 2020 rok nie przyniesie większych zmian.
 

Dynamika wzrostu wynagrodzeń w HR jest stabilna. W 2020 roku możemy spodziewać się kontynuacji podwyżek na poziomie 6-10% rocznie. Osoba zaczynająca swoją karierę w rekrutacji czy administracji personalnej, nie posiadająca doświadczenia w tym obszarze, może liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 4000 do nawet 6000 złotych brutto miesięcznie. 

Najbardziej atrakcyjne wynagrodzenia otrzymają osoby na stanowiskach zarządczych, np. HR Manager czy HR Director, którzy kierują zespołami w globalnych organizacjach. Przodują tu rzecz jasna Centra Usług Wspólnych oraz Centra Biznesowe. Jest to związane z dużą odpowiedzialnością oraz ogromną wiedzą i know-how w obszarze ułożenia procesów wewnętrznych. Przykładowo HR Director w SSC zarobi od 14 tys. do nawet 30 tys. zł brutto, gdzie w innych branżach kwota ta jest w przedziale 12-20 tys. zł brutto w zależności od wielkości zespołu.

W poniższym przeglądzie prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w HR. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Pochodzą z analizy informacji zgromadzonych w bazie danych Devire i powstały na podstawie realizowanych procesów rekrutacyjnych, a także wynagrodzeń oferowanych przez klientów Devire.

 

Chcesz poznać wynagrodzenia w innej branży? Sprawdź przeglądy wynagrodzeń. 

Poznaj siatkę płac w 13 branżach w 2021 roku! Pobierz raport Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.