Wynagrodzenia w FMCG w 2020 roku

Wynagrodzenia w FMCG w 2020 roku

Dynamika wzrostu płac w FMCG od 2016 roku pozostaje na podobnym poziomie. Podwyżki dotyczą głownie stanowisk specjalistycznych.
 

Wzrost wynagrodzenia w branży FMCG obserwujemy głównie na stanowiskach specjalistycznych. Powodem są coraz wyższe oczekiwania finansowe kandydatów, którzy wchodzą na rynek pracy zaraz po studiach. W 2020 roku spodziewamy się średniego wzrostu wynagrodzeń na poziomie 5%.​

Bez zaskoczenia w 2019 roku – najwięcej rekrutacji prowadzonych było na stanowisko Key Account Managera. Ten trend zdecydowanie utrzyma się w roku 2020, ale coraz trudniej będzie o dobrą ofertę pracy. Przede wszystkim dlatego, że firmy dokładniej weryfikują kompetencje analityczne KAM`ów. W nadchodzących miesiącach najistotniejszym elementem w pracy osób na tym stanowisku będzie utrzymanie profitowej współpracy z klientem. Dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się również stanowiska związane ze sprzedażą eksportową. Najwięcej rekrutacji prowadzonych było na rolę Export Managera z językiem rosyjskim, angielskim i niemieckim.

W 2020 roku nadal najbardziej dochodowym stanowiskiem w branży pozostanie rola KAMa.

W poniższym przeglądzie prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w FMCG. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Pochodzą z analizy informacji zgromadzonych w bazie danych Devire i powstały na podstawie realizowanych procesów rekrutacyjnych, a także wynagrodzeń oferowanych przez klientów Devire.

 

Chcesz poznać wynagrodzenia w innej branży? Sprawdź przeglądy wynagrodzeń.

Poznaj wynagrodzenia w 13 branżach 2021 roku! Pobierz raport płacowy Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.