Wynagrodzenia w Finansach i Księgowości w 2020 roku

Wynagrodzenia w Finansach i Księgowości w 2020 roku

Rynek pracy w obszarze finansów niezmiennie cechuje się dużą dynamiką. Firmy coraz częściej zatrzymują specjalistów podwyżką – 42% badanych przez Devire deklaruje, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy otrzymało wyższe wynagrodzenie.
 

Koniec roku 2019 pozwala nam z optymizmem patrzeć na rok 2020 zarówno pod kątem dynamiki wzrostu wynagrodzeń, jak i liczby procesów rekrutacyjnych. Średni przyrost wynagrodzeń utrzyma się na poziomie 10-15%.

Nadal najbardziej poszukiwanymi kandydatami będą Księgowi, Samodzielni Księgowi, Analitycy oraz Kontrolerzy Finansowi z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz systemów klasy ERP, a w szczególności systemu SAP. W 2019 roku ich wynagrodzenia wzrosły najwięcej, ponieważ o około 15%. Z kolei pensje na stanowiskach managerskich takich jak: Główny Księgowy, Kierownik Kontrolingu czy Kierownik Finansowy, wzrosły średnio o 10%.

W poniższym przeglądzie prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w Finansach i Księgowości. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Pochodzą z analizy informacji zgromadzonych w bazie danych Devire i powstały na podstawie realizowanych procesów rekrutacyjnych, a także wynagrodzeń oferowanych przez klientów Devire.

 

Chcesz poznać wynagrodzenia w innej branży? Sprawdź przeglądy wynagrodzeń. 

Poznaj siatkę wynagrodzeń dla 13 branż w 2021 roku! Pobierz raport Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.