Wynagrodzenia w Farmacji i sprzęcie medycznym w 2020 roku

Wynagrodzenia w Farmacji i sprzęcie medycznym w 2020 roku

Obecnie na polski rynek wchodzą firmy naukowo-technologiczne, które zapewniają naukowcom materiały laboratoryjne, technologie i usługi. To sprawia, że badania naukowe i produkcja biotechnologiczna staje się prostsza, szybsza i bezpieczniejsza. Wprawdzie przemysł biotechnologiczny funkcjonuje w Polsce od ponad dwudziestu lat, ale to w ostatnich latach nastąpił wyraźny rozwój tego segmentu.
 

W branży sprzętu medycznego najbardziej cenione jest wykształcenie techniczne – np. inżynieria biomedyczna, biotechnologia. Wiedza merytoryczna zdobyta w laboratoriach naukowych czy szpitalnych, w połączeniu z doświadczeniem w pracy w biznesie, czyni te osoby najatrakcyjniejszymi i najbardziej poszukiwanymi kandydatami na rynku rekrutacyjnym. 

Stanowiska, które będą pojawiać się w 2020 roku to m.in.: Przedstawiciel Medyczny, Product Manager, Brand Manager, Medical Science Liaison, Scientific Affairs Specialist, Education Specialist, Business Development Manager. Na wyższe wynagrodzenie w branży farmaceutycznej w 2020 roku, mogą liczyć również osoby z wykształceniem medycznym – średnio od 1000 zł brutto do nawet 5000 zł brutto w stosunku do osób zatrudnionych na tym samym stanowisku bez wykształcenia kierunkowego.

W poniższym przeglądzie prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w Farmacji i sprzęcie medycznym. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Pochodzą z analizy informacji zgromadzonych w bazie danych Devire i powstały na podstawie realizowanych procesów rekrutacyjnych, a także wynagrodzeń oferowanych przez klientów Devire.

 

Chcesz poznać wynagrodzenia w innej branży? Sprawdź przeglądy wynagrodzeń. 

Poznaj wynagrodzenia w 13 branżach w 2021 roku! Pobierz raport płacowy Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.