Wynagrodzenia w Digital i E-commerce w 2020 roku

Wynagrodzenia w Digital i E-commerce w 2020 roku

Branża marketingu internetowego oraz handlu on-line od lat notuje spektakularne wzrosty, w tym także wzrosty wynagrodzeń. Sytuacja nie ulegnie zmianie w 2020 roku.​
 

Obserwujemy, że najszybciej rosną wynagrodzenia specjalistów i ekspertów, gdzie presja płacowa jest najbardziej odczuwalna, ze względu na niedobór pracowników. Wynagrodzenia na tych szczeblach rosną w tempie nawet do 15-20% rocznie. Jeszcze trzy lata temu Specjalista ds. Digital Marketingu czy E-commerce zarabiał 7,000 – 8,500 zł brutto miesięcznie. Teraz osoba na samodzielnym stanowisku może liczyć na wynagrodzenia w przedziale od 10,000 do 12,000 zł brutto.

W branży handlu internetowego obserwujemy kontynuację rozwoju strategii omnichannel oraz nacisk na jak najlepszy Customer Experience. Z jednej strony tradycyjny Retail inwestuje w e-commerce, z drugiej pure playerzy budują swoją obecność w tradycyjnym kanale sprzedaży i rozwijają sieć sklepów stacjonarnych, zmieniając przy tym i unowocześniając formaty sklepów. Z kolei dla Digital Marketingu w 2020 roku prognozujemy dalszy rozwój obszaru programmatic i automatyzację zakupu mediów oraz powrót do komunikacji marki, skupionej na długoterminowym kreowaniu wizerunku.

W poniższym przeglądzie prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w Digital i E-commerce. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Pochodzą z analizy informacji zgromadzonych w bazie danych Devire i powstały na podstawie realizowanych procesów rekrutacyjnych, a także wynagrodzeń oferowanych przez klientów Devire.

 

Chcesz poznać wynagrodzenia w innej branży? Sprawdź przeglądy wynagrodzeń.

Poznaj wynagrodzenia w 13 branżach w 2021 roku. Pobierz raport płacowy Devire „Przegląd wynagrodzeń. Polska 2021”.