Wynagrodzenia w Bankowości i Ubezpieczeniach w 2020 roku

Wynagrodzenia w Bankowości i Ubezpieczeniach w 2020 roku

Konsolidacja i przyśpieszenie automatyzacji zarówno w ubezpieczeniach, jak i w bankowości sprawią, że w 2020 roku powiększy się grupa stanowisk, w których będzie trudniej o pracę. Pobierz przegląd wynagrodzeń 2020 w Bankowości i Ubezpieczeniach.
 

Dynamika wzrostu płac zarówno w ubezpieczeniach, jak i bankowości utrzyma się na zbliżonym poziomie do 2019 roku i wyniesie od 5 do 15%. Dalsza konsolidacja branży i automatyzacja powodują, że maleje popyt na stanowiskach: doradców klienta, likwidatorów szkód czy analityków kredytowych. W tych obszarach najtrudniej będzie o korzystną ofertę pracy.

W 2020 roku w bankowości niezmiennie na wysokie zarobki będą mogły liczyć osoby odpowiedzialne za: operacje, tworzenie produktów oraz rozwijające kanały on-line i aplikacje bankowe. Nie słabnie popyt na doświadczonych analityków kredytowych, systemowych i finansowych, którzy zajmują się m.in. modelowaniem ryzyka. Również audyt wewnętrzny to obszar, w którym stawki rzeczywiście skoczyły w górę – od 15% do nawet 20%. Z kolei w ubezpieczeniach firmy będą kłady nacisk głównie na rozwój produktów. 2020 rok przyniesie zwiększone zainteresowanie w obszarach: aktuariatu, pricingu – wycena produktów ubezpieczeniowych oraz tworzenie nowych produktów.

W poniższym przeglądzie prezentujemy aktualne trendy płacowe oraz strukturę wynagrodzeń w Bankowości i Ubezpieczeniach. Podane kwoty to miesięczne wynagrodzenia brutto w polskich złotych. Pochodzą z analizy informacji zgromadzonych w bazie danych Devire i powstały na podstawie realizowanych procesów rekrutacyjnych, a także wynagrodzeń oferowanych przez klientów Devire.