Które trendy warto wpisać w strategia rozwoju biznesu?

Pandemia, postęp cyfryzacji i digitalizacji oraz automatyzacja procesów biznesowych przysporzyły wiele wyzwań dla branży IT. W raporcie Devire Market Insight analizujemy zmiany na rynku pracy, ocenę sytuacji zawodowej pracowników, a także nakreślamy oczekiwania ekspertów, z którymi przyjdzie zmierzyć się polskim organizacjom.

Tematem przewodnim najnowszego raportu “Branża IT 2021/22. Globalizacja rynku pracy napędza wyścig o talenty IT” są trendy wpływające na przyszłość sektora IT w Polsce oraz poszukiwanie nowych, kreatywnych rozwiązań, które pomogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Pobierz raport i dowiedź się:

  • Jakie technologie zyskują na popularności?
  • Jakie czynniki wpływają na wzrost konkurencyjności pracodawców z branży IT w Polsce?
  • Na co kandydat zwraca uwagę przy zmianie pracy?
  • Jak pozyskać najbardziej pożądanych ekspertów z branży IT?
Firmy, które nie posiadają biura/przedstawicielstwa w Polsce, chętniej sięgają i zatrudniają polskich specjalistów IT.
Rośnie presja płacowa. 85% pracowników z branży IT, którzy dostali podwyżkę w ciągu ostatniego roku, nadal ma wyższe oczekiwania finansowe.
54% ekspertów IT stwierdziła, że preferowany model pracy to #pracazdomu
Możliwość rozwoju i szkoleń, jest istotnym aspektem, który może wpłynąć na motywację do podjęcia zatrudnienia oraz lojalność względem pracodawcy.
Dla 84% talentów IT to przedział wynagrodzenia zawarty w ofercie pracy ma największe znaczenie przy zmianie zatrudnienia.
Previous slide
Next slide

Rynek pracy w branży IT rozwija się w zawrotnym tempie. Szybkie podejmowanie decyzji oraz modyfikacja procesów jest fundamentem efektywnego wdrożenia zmian, oraz przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Poznaj kluczowe trendy i wyzwania dla sektora IT i zapoznaj się z wypowiedziami ekspertów. Raport powstał na podstawie badania przeprowadzonego metodą CAWI pośród 468 respondentów z branży IT w całej Polsce.

Dowiedź się więcej!

Nasze możliwości nie kończą się tutaj. Sprawdź inne rozwiązania, które pomogą podnieść konkurencyjność firmy.

IT Contracting z Devire

Rekrutacja w IT i telekomunikacji

Raport Devire Rynek Zmiany Pracy 2021