Pandemia COVID-19 zamieszała także na rynku IT. Zmianie uległy warunki zatrudnienia, wysokość wynagrodzeń i czynniki motywujące ekspertów do pracy. Sprawdziliśmy branże IT w Krakowie – jak wygląda sytuacja, który jest liderem w dziedzinie outsourcingu, szczególnie w branży IT?

Zapraszamy do lektury raportu Devire, który pokazuje specyfikę krakowskiego rynku pracy w branży IT w czasie kryzysu i naświetla trendy, wzbogacone o wnikliwą analizę ekspertów. Z publikacji wynika między innymi, że osoby pracujące na kontrakcie IT cenią sobie zalety tej formy zatrudnienia i tylko 5% z nich w przypadku zmiany pracodawcy wybrałoby umowę o pracę. Jedynie 19% respondentów w Krakowie poszukuje aktywnie nowej pracy, a ponad połowa ankietowanych deklaruje, że w wyniku pandemii wstrzymano im podwyżki i awanse. To kilka głównych wniosków płynących z raportu, które – na co liczymy – będą cenną wskazówką i inspiracją zarówno dla kandydatów, jak i pracodawców.

Branża IT w Krakowie - kluczowe wnioski

1/5 ekspertów
otrzymała niższe wynagrodzenie po wybuchu pandemii
60% ekspertów
czeka na ofertę od potencjalnego pracodawcy
Click Here
1/3 respondentów
chciałaby pracować zdalnie w pełnym wymiarze
Previous slide
Next slide

Z raportu dowiesz się:

  • Jak przyciągnąć najlepsze talenty w dobie kryzysu? 
  • Jak pandemia wpłynęła na zmiany w warunkach zatrudnienia i wynagrodzeniach?
  • Jak rynek krakowski IT wypada na tle ogólnopolskiego?
Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w okresie od czerwca do sierpnia 2020 roku pośród 426 respondentów z branży IT, w tym 105 ekspertów z Małopolski.