Czeska Praga od dawna chodziła nam po głowie. Współczesne w formie, nowe biuro Devire ma służyć pracownikom i klientom przez długi czas. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Devire otwiera swoje nowe biuro w Czechach. Jest to siódme biuro spółki w Europie Środkowej.

Wybór nowej lokalizacji jest nieprzypadkowy. Jak wynika z danych Eurostatu, Czechy wciąż utrzymują najniższa stopę bezrobocia w całej Unii Europejskiej, która wynosi obecnie 2.4%.

Nowe biuro w Czechach, nowe możliwości

Otwarcie kolejnego biura w Europie było częścią naszej strategii rozwoju na 2018 rok i bardzo się cieszę, że udało się zrealizować ten plan już w pierwszej połowie roku. Sprzyjająca sytuacja na czeskim rynku pracy zdecydowanie wpłynęła na naszą decyzję. Ponadto, do naszego nowego zespołu udało nam się pozyskać fantastycznych specjalistów, co znacznie przyśpieszyło cały proces – mówi Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający Devire.

Nowym biurem pokierują Tomas Surka i Martin Schneider, którzy wspólnie będą odpowiadali za rozwój firmy rekrutacyjnej Devire na rynku czeskim. Tomas Surka związany jest z sektorem usług HR od 2011 roku. Poprzednio obejmował stanowiska kierownicze w Adecco, Synergie oraz McROY Group. Martin Schneider pracuje w branży HR od dziewiętnastu lat. Doświadczenie zdobywał w agencji Grafton, ManpowerGroup, Adecco oraz McROY Group.

Jesteśmy bardzo podekscytowani na tę współpracę. Wspólnie z Martinem, zdawaliśmy sobie świetnie sprawę z renomy Devire. Cieszymy się, że możemy dołożyć się do rozwoju firmy w nowym biurze w Pradze. Na początek będziemy skupiać się na usługach rekrutacyjnych w obszarach inżynierii i produkcji, finansów, sprzedaży i marketingu, a wkrótce także IT. Naszymi pierwszymi klientami są firmy zadowolone z usług Devire w Polsce i w Niemczech, ale mocno skupiamy się także na pozyskaniu klientów z czeskiego rynku – komentuje Tomas Surka, dyrektor zarządzający Devire w Czechach.

Siła w zespole

Zeszły rok był przełomowy dla całej organizacji i zbudował silne fundamenty pod tegoroczne inwestycje. Przychód Devire osiągnął 40-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Spółka zwiększyła także marżę netto ze sprzedaży o 85 proc., postawiła na nowe specjalizacje i technologie rekrutacyjne, a także zwiększyła zatrudnienie o 42 proc.

Dynamiczny rozwój rynku rekrutacyjnego sprzyja nowym inwestycjom. W planach mamy otwarcia kolejnych biur w Europie. Nie zapominamy jednak o strategii, która zapewniła nam ten sukces. Wciąż pracujemy z limitowaną liczbą firm w danym sektorze, aby dogłębnie poznać każdego klienta i funkcjonować jako jego promotor na rynku pracy – dodaje Michał Młynarczyk.

Szukasz pracy? Sprawdź aktualne oferty.

Szukasz sprawdzonej firmy rekrutacyjnej? A może szukasz najlepszych ekspertów na rynku pracy, z którymi zrealizujesz kluczowy projekt? Skontaktuj się z nami.