Jak wrócić do biura po koronawirusie? Poradnik Devire
 • Jak wrócić do biura po koronawirusie? Poradnik Devire
   

  Zaplanowanie powrotu pracowników do biura, to jedno z największych wyzwań strategicznych, z którymi borykają się firmy. Część już dziś powraca do swoich siedzib, a przynajmniej jest na etapie planowania całego procesu. Prezentujemy poradnik, w którym klienci i partnerzy Devire dzielą się pomysłami i rekomendacjami na temat tego, jak wrócić do biura po koronawirusie?

  Podczas rozmów z naszymi klientami i partnerami zapytaliśmy o ich pomysły i rekomendację dotyczące powrotu do biurowych przestrzeni. Najciekawsze propozycje prezentujemy w poniższym poradniku.

  Poradnik podzieliliśmy na kluczowe aspekty bezpieczeństwa pracy w dobie koronawirusa: 

  Social Distancing

  Część naszych klientów zdecydowała się podzielić zespoły dotychczas pracujące wspólnie na mniejsze teamy pracujące naprzemiennie w trybie dziennym lub tygodniowym.

  Edukacja i komunikacja z pracownikami

  Dobro pracownika jest najważniejsze, dlatego część pracodawców zdecydowała się na przeprowadzenie ankiety wśród swoich zespołów, w celu zbadania nastroju i motywacji do powrotu do biura.

  Dezynfekcja

  Dezynfekcja jest kluczowa do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom wracającym do biur. Wśród najpopularniejszych praktyk wdrażanych przez firmy znalazły się: zapewnienie maseczek jednorazowych i zwiększenie częstotliwości sprzątania.

  Bezpieczeństwo i profilaktyka

  Pracodawcy rozumieją jak ważne jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dlatego część z nich refunduje/dofinansowuje badania na obecność przeciwciał.

  Więcej informacji w poradniku Devire:

  Strategia firm post-Covid-19. Co warto wiedzieć?

  Sprawdź ważne i aktualne informacje dla przedsiębiorców i pracowników w czasie pandemii. W związku z potrzebą wsparcia przedsiębiorców w trudnych warunkach wywołanych pandemią COVID-19 dowiedź się co się zmieniło? Jakie są wady i zalety nowej rzeczywistości? 

  A może chcesz dowiedzieć się jak pandemia COVID-19 wpłynęła na branżę IT? Choć Branża IT stosunkowo dobrze poradziła sobie z nowymi wyzwaniami, nie pozostała obojętna na wpływ. Zapytaliśmy ekspertów IT o ich sytuację zawodową i zebraliśmy inspirujące wnioski w bezpłatnej publikacji.