Korzyści ze współpracy z agencją outsourcingową
 • IT contracting z perspektywy pracownika – korzyści ze współpracy z agencją outsourcingową

   

  Każdy projekt kiedyś dobiega końca. Niezależnie od motywacji, możesz szukać nowego projektu na wiele sposobów. Jednym z nich jest znalezienie godnej zaufania agencji outsourcingowej, która zapewnia dostęp do najciekawszych zleceń, pomaga szybko rozpocząć nowy projekt i negocjuje w Twoim imieniu najlepsze warunki współpracy. Korzyści ze współpracy z agencją outsourcingową jest wiele. Pozwól, że przedstaw niektóre z nich. 

  Współpraca z najlepszymi firmami

  Z usług agencji korzystają zazwyczaj duże i renomowane organizacje lub te, których budżety projektowe na to pozwalają. Co to oznacza w praktyce? Stając się kontraktorem takiej agencji, uzyskujesz dostęp do współpracy z najlepszymi na rynku specjalistami przy ciekawych, innowacyjnych i często niebanalnych projektach. Dodatkowo zyskujesz dostęp najwyższej klasy zasobów i infrastruktury. Praca przy takich projektach jest pełna wyzwań, ale i satysfakcji. Codziennie obcowanie z najbardziej utalentowanymi ludźmi w branży bywa też świetnym sposobem na naukę i rozwijanie swoich umiejętności. Wąskie grono specjalistów ma często realny wpływ na rozwój i kształt projektów. Takie podejście daje dużo większą satysfakcję z pracy i umożliwia kontraktorowi rozwój kompetencji 

  element dekoracyjny

  Duża elastyczność

  Agencje outsourcingowe oferują dużą elastyczność projektową. Kontraktorzy mogą pracować nad wieloma różnymi projektami, zmieniać je, dopasowywać do swoich potrzeb i chęci rozwoju. Oczywiście liczna grupa kontraktorów świadomie decyduje się na wieloletnią współpracę z jednym z klientów agencji outsourcingowej. Daje to nie tylko komfort realizacji samych zadań, ale również pozwala samodzielnie organizować swój czas – pracy i odpoczynku. W branży IT, a szczególnie pracując z ramienia agencji outsourcingowej, równowaga między pracą a życiem prywatnym jest łatwiejsza do osiągnięcia 

  Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z IT Contractingu? Sprawdź następujące publikacje:

  Korzyści ze współpracy z agencją outsourcingową - długotrwała współpraca

  Czy może być lepsze połączenie niż doświadczony kontraktor i zaufana agencja outsourcingowa? Profesjonalizm i kompleksowość usług to zadowolenie i korzyści dla obydwu stron. Długofalowa współpraca przynosi satysfakcje zarówno kontraktorowi, jak i agencji. Agencja może pochwalić się, że współpracuje z najbardziej utalentowanymi ekspertami IT, a kontraktor zyskuje podwójnie – dostając dostęp do jakościowych, zweryfikowanych projektów, ale też dzięki rosnącemu stażowi pracy w danej agencji, otrzymuje zadowalające warunki współpracy.  

  Decydując się na współpracę z agencją, kontraktor może liczyć na to, że jeśli sprawdzi się w pierwszym projekcie, firma outsourcingowa zaangażuje eksperta do realizacji kolejnych, utrzymując tym samym ciągłość współpracy na lata. 

  Ile zarabia się teraz w IT? Pobierz aktualny raport wynagrodzeń IT w Polsce i dowiedz się ile zarabia kontraktor IT. 

  element dekoracyjny

  Praca zdalna z dowolnego miejsca na ziemi

  Wskutek digitalizacji rynku pracy zmieniło się postrzeganie pracy zdalnej przez pracodawców. W branży IT, w której od lat funkcjonowała hybrydowa forma współpracy, praca zdalna zyskała dużą popularność. Kontraktor może pracować zza granicy jako cyfrowy nomada, płynnie łącząc swoje obowiązki zawodowe  z odpoczynkiem i zwiedzaniem. Niektóre kraje, chcąc zachęcić ekspertów IT do przyjazdu, wprowadziły dla nich nawet specjalne wizy. Są to między innymi: Indonezja, Włochy, Chorwacja, Islandia czy Hiszpania. Chcesz jednocześnie realizować się zawodowo i spędzać czas w miejscu, którego nie definiuje umowa? Agencja outsourcingowa umożliwia kontraktorom wykonywanie pracy z dowolnego miejsca na świecie. 

  Dedykowany opiekun

  Doświadczona agencja outsourcingowa zapewnia kontraktorom opiekunów, którzy dbają o prawidłowy przebieg współpracy. Jednak te najlepsze agencje oferują kontraktorom dedykowanych opiekunów, którzy nie tylko robią wszystko, aby zapewnić jak najlepsze warunki współpracy, ale też powołują zespoły, które są odpowiedzialne za kwestie formalno-prawne jak i merytoryczne. Tacy opiekunowie mają wieloletnie doświadczenie w swoich dziedzinach. Warto pamiętać, że za dedykowanym opiekunem stoi cała siła agencji, w tym np. dział prawno-podatkowy. W przypadku sporu sądowego z klientem to agencja będzie stroną – nie kontraktor, jak ma to miejsce w przypadku freelancingu. Dedykowany opiekun to nie tylko osoba, która zajmuje się obiegiem dokumentów. Zadaniem takiego opiekuna jest zapewnienie poczucia stabilności oraz bezpieczeństwa.  

  O Autorze

  Karolina Nowicka – Business Delivery Manager IT Contracting – odpowiada za zarządzanie zespołem Delivery i dostarczanie kompetencji technicznych na kontrakty. Dodatkowo kreuje i realizuje działania employer brandingowe dedykowane kontraktorom IT. Karolina już na początku swojej kariery zawodowej była odpowiedzialna za budowanie biznesowych relacji z klientami i prowadzenie dla nich procesów rekrutacyjnych; wiele lat pracowała jako rekruter IT, dostarczając topowych specjalistów IT do największych firm w Polsce i na świecie.  

  IT contracting z perspektywy pracownika korzyści ze współpracy z agencją outsourcingową jest kolejnym artykułem naszej seriiIT Contracting – nowoczesna forma współpracy”. Szukasz pracy jako kontraktor? Aplikuj!