Dyrektor ds. szczęścia w Devire! - Firma rekrutacyjna Devire
 • Dyrektor ds. szczęścia w Devire!
   

  arbejdsglaede, czyli dosłownie pracoszczęście – to słowo pochodzenia duńskiego, które w 2014 roku zapoczątkowało nowy trend na rynku pracy. Idea z powodzeniem przyjęła się na zachodzie i znajduje coraz więcej sympatyków w Polsce. Firmy już dziś tworzą w swoich strukturach miejsce dla tzw. Chief Happiness Officer`ów. Ludzie, atmosfera i satysfakcja to dla nas synonimy pracy w Devire, dlatego my również powołaliśmy w naszych szeregach dyrektora ds. szczęścia. Poznajcie Michalinę!

  Na Warszawskiej Ochocie pośród wielkich biurowców i setek miejsc pracy pojawia się firma, w której toczy się turkusowe życie – Devire działa w oparciu o model zbliżony do turkusowej organizacji. To znaczy, że pracownicy ufają sobie wzajemnie, doradzają, współpracują zespołowo i pomagają. Mają również realny wpływ na rozwój firmy, pełnią funkcje, które są dostosowane do ich potencjału i potrzeb, a wewnętrzna motywacja i chęć rozwój kompetencji pozwala im rozwijać skrzydła w różnych obszarach. Wszystko to za sprawą zespołu, ale również naszego dyrektora ds. szczęścia! Jak przyznaje Michalina:

  0
  uśmiechniętych twarzy w Devire!

  Dlaczego Devire jest happy?

  W zasadzie każdego dnia w Devire samoistnie dzieją się małe akcje happinesowe, a to dzięki podejściu ludzi i ich pozytywnej energii poczucie szczęścia się mnoży. Bardzo ważna jest dla nas integracja. Poza dość standardowymi działaniami, takimi jak: wspólne śniadania i obiady, lody w upalne dni, mecze siatkówki plażowej czy wspólne oglądanie piłki nożnej, mamy też wyjątkowe, stworzone przez nas akcje jak np.:

  Devire Energy Jar

  Dodatkowy, słodki zastrzyk energii dla naszych pracowników.

  San Escobar

  To coroczny wyjazd dla osób z najlepszymi wynikami. Destynacja  do ostatniej chwili pozostaje tajemnicą, a pracownicy otrzymują jedynie wskazówki. W ubiegłym roku aż 10 szczęśliwców odwiedziło przepiękną Islandię! 🙂

  Happy Devire Wall

  Miejsce, w którym zamieszczamy pamiątkowe zdjęcia, zrobione firmowym instaxem.

  Welcome box

  Prezent powitalny dla naszych nowych pracowników.

  Grywalizacja

  Dla fanów rywalizacji idealnym rozwiązaniem jest intranet i znajdująca się na nim platforma grywalizacyjna. Nasi pracownicy rozwiązują tam różne zadania/wyzwania, zbierają punkty i mogą angażować się we współtworzenie akcji – od charytatywnych, po decyzje dotyczące rozwiązań biurowych czy imprez integracyjnych.

  Kuchnia i podróże

  Dla podróżników, którzy przyślą kartkę z odległych zakątków świata  znajdzie się czas i miejsce na historie ich podróży, a dodatkowo trafiają do nich przechodnie kije globtrotera Devire. Natomiast  dla miłośników smaków raz na jakiś czas w kuchni Devire można spróbować dań zrobionych przez kolegów z pracy.  

  Dzień mody letniej

  Pojawiają się często akcje niespodzianki jak  np. „dzień mody letniej”, kiedy w upalne letnie dni pracownicy przychodzą do pracy w klapkach i krótkich spodenkach.  

  Celebrujemy sukcesy

  Każdemu zdarza się, że w pracy przytłacza nas stres, nie angażujemy się w swoją pracę lub nie utożsamiamy się z wizją tego, co robimy. W naszej szarej codzienności i pędzie, który nam towarzyszy często zapominamy o tym, jak ważne w życiu jest docenianie innych oraz świętowanie wzajemnych sukcesów – to również istotny element naszej happinesowej układanki. 

  Lubimy różnorodność

  Tylu ilu jest pracowników Devire tyle jest potrzeb i różnic w odczuwaniu szczęścia. Jedni będą odczuwać pracoszczęście, kiedy na open space stanie fontanna czekoladowa, dla innych będzie to  szczera i otwarta rozmowa z szefem, a jeszcze dla kogoś innego możliwość pracy z domu, gdy gorzej się poczuje. Dlatego staramy się jak najwięcej  pytać o  potrzeby naszych pracowników i być uważnym na to co mówią, co robią, co jest dla nich ważne i co pozwoli im odczuwać szczęście. Cyklicznie przeprowadzamy więc badania satysfakcji pracowników.

  Hygge, czyli mała rzecz a cieszy

  Idąc dalej tropem duńskich kolegów w naszej organizacji odnajdziemy również, elementy duńskiego Hygge, którymi inspirowała się dyrektor ds. szczęścia. To nic innego jak celebrowania drobnych rzeczy i małych radości w gronie ludzi, z którymi rozumiemy się bez słów. Nie bez kozery motto Devire brzmi: “finding peope who clik”. Czasem wystarczy drobny gest, taki jak czekolada z karteczką i uśmiechem lub poranna kawa czekająca na biurku. 😉