Większość rankingów wskazuje Trójmiasto jako najlepsze miejsce życia w Polsce. Nie ma się czemu dziwić. Posiada wszystko czego potrzeba do szczęśliwego życia: spokój, plaża.. i dobra praca. Nie ma tutaj branży, w której nie byliby potrzebni pracownicy. Devire otwiera biuro w Gdańsku, a konsultanci w naszym nowym biurze, będą specjalizować w rekrutacjach w obszarach: SSC/BPO, finansów, produkcji oraz IT.

Devire otwiera biuro w Gdańsku

Trójmiasto ma wszystkie atuty rozwijającego się dynamicznie, nowoczesnego miasta: młodą, wykształconą kadrę, dostępne i nowoczesne  powierzchnie biurowe oraz fantastyczne położenie. To wszystko skutkuje coraz szybciej rozwijającym się rynkiem pracy. Transakcje inwestycyjne na biurowych rynkach w ubiegłym roku osiągnęły gigantyczną kwotę 970 mln PLN.

Devire chce być blisko klientów, z którymi do tej pory współpracowaliśmy z poziomu innych biur. Chcemy brać czynny udział w ich success story. W Trójmieście rośnie popyt na pracę w sektorze usług wspólnych: SSC/BPO oraz na stanowiskach związanych z procesami księgowymi, multijęzyczną  obsługą klienta oraz zarządzaniem należnościami i analizą finansową - mówi Michał Młynarczyk, CEO Devire.

750 tys. aglomeracja jest bezkonkurencyjnym liderem w północnej Polsce – jeśli chodzi o dostępność wykwalifikowanej kadry.  Na 23 uczelniach studiuje się około 90 tys. studentów. Z samych ogłoszeń o pracę widać, że Trójmiasto to jeden z prężniej rozwijających się ośrodków w Polsce. Inwestorzy ściągają tutaj coraz liczniej, a zapotrzebowanie firm na pracowników rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Biznesowa metropolia

Popyt na kandydatów jest szczególnie duży w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu (SSC/BPO), który w Polsce rozwija się błyskawicznie. Obecnie w kraju działa już ponad tysiąc międzynarodowych tego rodzaju firm. Rozwój usług centrów wspólnych jest podyktowany w dużej mierze dostępnymi kompetencjami i umiejętnościami kandydatów oraz kosztami usług w Polsce.

Silne zaufanie, jakie deweloperzy komercyjni pokładają w tej lokalizacji jest nieustannie potwierdzane przez wysoką aktywność budowlaną. Do 2020r. Trójmiasto może być trzecim rynkiem biurowym w Polsce, którego zasoby sięgną 1 mln mkw. powierzchni biurowej.

Wielkie marki

Firmy z tej branży mają ponad 120 centrów taki usług wspólnych i zatrudniają w regionie ponad 23 tys. osób. Rynek trójmiejski ma najwyższy procentowy wzrost zatrudnienia w sektorze BSS w całym kraju (między I kwartałem 2017 a I kwartałem 2018, przekroczył go o 20 proc.).

Jest to rezultatem nie tylko debiutów globalnych marek w Trójmieście – takich jak State Street, Swarovski czy Thyssenkrupp – jest również wynikiem gwałtownego rozwoju firm już obecnych w Trójmieście. Do największych transakcji zeszłego roku należały: odnowienie Energii w kompleksie Olivia Business Centre, odnowienie i ekspansja Amazon w Olivia Business Centre oraz przednajem Swarovski w Yoko.

Trójmiasto może więc być spokojne o nowe inwestycje nie tylko z obszaru BPO/SSC. Prognozy rozwoju pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Cały region rozwija się prężnie. Trójmiasto stwarza świetne warunki do rozwoju inwestycji dla przedsiębiorców i umożliwia korzystanie z bogatej listy ofert pracy dla szukających lub chcących zmienić pracę.